Premiéra jarní části proti Tachovu servírovala u Jordánu sladký pamlsek v podobě tří bodů, herní projev vítězného mužstva ale zachutnal divákům na „Kvapilce“ až v samém závěru. Trenér domácí družiny Jan Klimek hledal příčiny nevýrazného výkonu především v přístupu některých členů týmu, který se na úvodní odvetný duel mocně vyzbrojil ze zdrojů druholigového A-týmu. „Doufám, že v Milevsku to bude co do přístupu kluků úplně o něčem jiném. Jinak bychom mohli mít starosti,“ varuje lodivod divizního Táborska.

O složení jeho souboru se bude znovu rozhodovat až během dnešního večera, což samozřejmě souvisí s obvyklým hráčským pohybem mezi Soukeníkem a Svépomocí. K radosti táborské družiny s předzápasovými plány nehýbají žádné zdravotní patálie hráčů. Do přípravy se navíc zapojila staronová tvář, obránce Jan Tenkl. „Byl bych rád, kdyby se teď trvale připravoval s námi. Je to kvalitní hráč a dobrý půlrok v divizi by mu určitě prospěl,“ říká kouč Jan Klimek na Tenklovu adresu.

Milevský rival samozřejmě nepředstavuje pro táborské mužstvo žádnou neznámou. „O soupeři samozřejmě informace máme, navíc jsme ho viděli v zimě na hlubockém turnaji,“ potvrzuje trenér FK Táborsko. „Milevsko hraje takový bojovný, nepříjemný fotbal a hodně zahušťuje střed hřiště. Moc branek sice nedává, ale ani nedostává, i když teď před týdnem dostal šest gólů na Dukle. Rozhodně si ale myslím, že má na to, aby se zachránil,“ říká Jan Klimek na adresu aktuálně jedenáctého týmu tabulky. Od sousedů se mu ale pomoci v boji o uhájení divizní příslušnosti nedostane. „Je hezké, že jsme všichni Jihočeši, ale my chceme každý zápas vyhrát a diváme se jen a jen na sebe,“ usmívá se trenér šestého týmu tabulky. A neopomene se zmínit o jedné individualitě v soupeřově dresu. „Klíčovým hráčem je Pepa Komárek, který u nás v minulé sezoně působil. Je to šikovný hráč, který parádně zahrává standardní situace. To je pro nás signál, abychom se vyvarovali faulů na naší polovině,“ respektuje kormidelník FK Táborsko kvality svého nedávného svěřence.

V prvním vzájemném střetnutí na táborské Svépomoci měli „Vodníci“ s milevským rivalem velké starosti. V zápase dvakrát prohrávali, aby brzy po přestávce vyrovnal na 2:2 Kalášek a v 89. minutě strhl vítězství na domácí stranu Šturma. Co nabídne zítřejší milevská odveta?