Jak v pondělí 22. ledna 2024 uvedl zástupce velitele a mluvčí Městské policie Tábor Pavel Šimek, žena strážníkům vysvětlila, že telefon jejího nájemníka je již měsíc nedostupný, poštovní schránku má muž přeplněnou. „Rozhodla se tedy zkontrolovat byt s využitím vlastních klíčů a pro jistotu požádala strážníky o asistenci."

Jak se záhy ukázalo, ani pomoc hlídky nestačila. „Dveře bytu nebylo možné odemknout, klíč byl zasunutý v zámku zevnitř, což nevěstilo nic dobrého. Na zvonek ani bouchání na dveře nikdo nereagoval, proto byla přivolána také hlídka policie ČR a jednotka hasičů, která byt otevřela. Muž byl bohužel nalezen zemřelý. Věc si převzali policisté," popsal smutný zásah Pavel Šimek.

O život zuboženého ridgebacka bojují veterináři.
Případ týrání? Žena našla v Táboře psa vyhublého na kost, nemohl ani chodit

Včas naopak zakročili strážníci v sobotu 20. ledna večer v domě v ulici Kpt. Nálepky. „Podle několika jeho obyvatel se z bytu obývaného osmdesátiletou ženou ozývalo bouchání a sténání. Po vyhodnocení situace na místě se strážníci okamžitě rozhodli byt otevřít a za tímto účelem požádali o součinnost jednotku hasičů," líčí Pavel Šimek. Hasiči odvrtali vložku zámku. Žena ležela v bytě na zemi. „Byla při vědomí, ale měla bolesti a nevnímala nastalou situaci, proto ji přivolaná zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice," doplňuje s tím, že strážníci poté byt zabezpečili.