Na přikrytou mrtvolu u řeky upozornil Deník všímavý občan. Nelíbilo se mu, že uhynulý divočák zůstal na místě nálezu od soboty až do pondělí.
K mrtvému divokému praseti v prostoru jezu na Lužnici v Lužnické ulici vyjížděli strážníci v sobotu před polednem. S potřebnou technikou ho přijeli vytáhnout hasiči.

Vzápětí nastala nerudovská otázka „kam s ním“?

„Volali jsme budějovickou kafilerku, ale tam fungoval pouze záznamník,“ uvedl službu konající strážník. Prase muselo zůstat na místě. Přikryté plachtou do doby, než se podaří zajistit jeho odvoz do kafilerie Vetas.
„Naše služba funguje i o víkendech. Potřebná čísla jsou právě na záznamníku. Ze zákona máme povinnost do 24 hodin nález odvézt,“ informoval vedoucí asanace a dopravy Jiří Zima. Na svém telefonu měl sice několik zmeškaných volání, ale ta byla ze skrytého čísla. Jestli bylo táborských strážníků, neví. Podle Zimy ze skrytých čísel volá především městská a státní policie i z jiných měst. Zpětný kontakt je tak nemožný.

„Odtajnění“ jejich pevných linek by velitel táborských strážníků Petr Svoboda uvítal. Stejný názor má i starosta města Jiří Fišer. Právě z důvodu zpětné vazby. „Jedná se o technickou záležitost spojenou s ústřednou a GSM bránou. A na displeji je tak uvedeno skryté číslo,“ vysvětlil tajemník Lubomír Šrámek. Pro příště by doporučil strážníkům volat z mobilu.

O odvoz mrtvého prasete nakonec požádal odbor životního prostředí v pondělí ráno.
„Ušetřili jsme tak peníze daňových poplatníků. Víkendový výjezd by byl dražší. Navíc byl mráz, tak jsme velkou mršinu nechali na místě,“ vysvětlil Svoboda. Jeho slova Zima potvrdil. I když za jeden kilogram účtují 11 korun, za mimořádný výjezd, který by v tomto případě nastal, by připočítali ještě pět stovek. A když někdo požaduje extra výjezd a chce odvézt například králíka nebo vrabčáka, zaplatí navíc i ujeté kilometry.