Předseda chýnovského fotbalového klubu a radní města Miroslav Mládek zahrál na zasedání zastupitelstva opravdu fair play.

Jeho návrh na rozdělení badžetu určeného pro místní sportovní organizace, který nakonec zastupitelé schválili, totiž přiznal Motosportu téměř celou částku, o kterou si požádal.

„Je to po létech už téměř marného boje poprvé, kdy si zastupitelé přiznali, že Motosport má výsledky a své město důstojně reprezentuje. Konečně se peníze rozdělily mezi organizace spravedlivě. Od pana Mládka mi přijde čestné, že v zastupitelstvu neprosazoval zájmy svého klubu, ale navrhl rozdělení tak, aby všichni dostali bez mála tolik, o co si zažádali,“ reagoval na usnesení zastupitelů předseda chýnovského Motosportu Evžen Zadražil.

Návrhů však během jednání padlo víc. Například školská a kulturní komise navrhovala zkrátit Motosportu jejich podíl na pouhých pětapadesát tisíc. Na to si však někteří zastupitelé nenechali ujít poznámku. Ke slovu se přihlásila zastupitelka Andrea Fraitová: „Já pořád nechápu, čím se ten Motosport tak provinil, že bychom ho měli takhle trestat…“


Kolik dostali
HC Chýnov20 tis.
TJ Sokol Chýnov 190 tis.
FC Chýnov 190 tis.
Motosport Chýnov 90 tis.
OS Polánka 5 tis.