Už hodinu mám zdržení na rodinnou oslavu, protože bloudím po Táboře. Tato věta Miroslava Masného z Prahy vystihuje potíže řidičů, které jsme zaznamenali v sobotu po obědě u gymnázia.

Během krátké chvilky vjeli do slepé uličky čtyři řidiči, kterým jsme museli poradit, jak se mají objet uzavřené Křižíkovo náměstí a dostat se do cíle. Chybělo jim srozumitelné značení se směrovkami do hlavních cílů.

„Hodinu jezdím po městě, pořád přes most sem a tam. Chybí pořádné značení. Nakonec jsem volal známým, abych se dozvěděl, jak mám dojet nahoru ke Střelnici," dodal Miroslav Masný.

Bezradný byl i Jiří Sadílek, který přijel od Rokycan. „Je označení jen slepé ulice a to je všechno. Potřebuji do Malšic, ale kudy?"

Ještě hůř se orientovali cizinci, které sem přilákal mezinárodní festival Komedianti v ulicích. Cizojazyčné informace chyběly úplně.

Řidičům pak pomáhali i městští policisté. Za necelé dvě hodiny, co stála strážnice Jana Grymová před zákazem vjezdu u gymnázia, radila desítkám řidičů, kupodivu i místním.

„Lidé nevědí, kudy mají město objet. Kontrolovala jsem Písecké rozcestí a jediná objížďka, která je značená, tak je z Pražského Sídliště. Ta odkazuje řidiče jet vlevo směrem na Prahu, ale z opačného směru je označená jen slepá ulice," popsala Jana Grymová s tím, že řidiči často nesledují značky.