Jste-li zvyklí si si o svátcích zalyžovat, nemusíte letos zoufat. I když vystačit si budete muset se sjezdovakami.

Lyžařský areál Monínecletos otevíráv neděli. "Na Monínci zasněžujeme, co počasí dovolí. Na Vánoce otevíráme horní část sjezdovky, která nabízí 600 metrů lyžování," láká Jaroslav Krejčí.

Otevírací doba bude v nedělii pondělí od9 do 16 hodin, těšit se můžetei na večerní lyžování od 18 do 21hodin.

Lanovka vás dopraví až na horní, zasněženou část sjezdovky, která je obsluhována dvoukotvou. Pro cestu k restauraci a na parkoviště je pak pro lyžaře připravili pás sněhu.

"Za tato omezení se omlouváme. Jako kompenzaci proto nabízíme lyžování za zvýhodněné ceny vedlejší sezony," vysvětluje Krejčí.

Lyžařská škola a půjčovna bude otevřena od 26. prosince.

Dneszahajuje provoz Skiareál Lipno.Příznivci lyžování se mají skutečně nač těšit. „Připravené jsou všechny páteřní sjezdovky a dětské výukové hřiště,” připomíná ředitel Ski areálu Petr Dušek. Ode dneška by měly jezdit také oblíbené skibusy. „Od pětadvacátého prosince bude zahájeno večerní lyžování a začne fungovat také lyžařská škola,” doplňuje Dušek.

Velká novinka je připravena také směrem k bruslařské dráze na Lipně. „Bruslařská dráha je fenoménem, který se minimálně návštěvností vyrovná Skiareálu,” zdůrazní starosta Lipna nad Vltavou Zdeněk Zídek.

Jistou nevýhodou bruslařské dráhy je její stoprocentní závislost na počasí. „Sníh si vyrobit umíme, ale mráz ne,” usměje se starosta.
O bruslařskou dráhu jsou na Lipně zvyklí pečovat a letos k tomu budou mít také nového pomocníka. Tím bude šestikolka dovezená ze Spojených států. „S její pomocí budeme moci poprvé led na dráze brousit. Šestikolka je relativně lehká, váží tři sta šedesát kilo, ale zároveň má velkou sílu a hlavně také plave, což jsme vzhledem k bezpečnosti vyžadovali,” zdůrazní Zídek.

Šestikolka stála i s dopravou zhruba šest set tisíc korun a s jejím pořízením výrazně pomohly obci Lipno nad Vltavou ČEZ a Jihočeský krajský úřad. „Šestikolku můžeme využít nejen pro dráhu, ale také pro přípravu hřišť na jezeře,” dodá Zídek.