Tak to riskneme, dohodli se mladovožičtí zastupitelé na tom, že Pacovskou je třeba zasíťovat. A to i přesto, že původně se čekalo, až se alespoň polovina pozemků pro výstavbu rodinných domků v této vožické lokalitě prodá.

„Původní záměr zněl tak, že nabídneme pozemky k prodeji a teprve až se polovina z nich prodá, začneme s pracemi, a to za peníze utržené z prodeje,“ upřesnil původní plán starosta Mladé Vožice Jaroslav Větrovský.
Lidé ale nechtějí kupovat zajíce v pytli. Pořídit si dopředu parcelu, u které si nejsou jisti, kdy k ní bude přivedena voda, elektřina a silnice, riskne málokdo.

„Už předtím jsme si pořídili pozemek ve Vožici ve Sluneční, ale ten jsme kvůli nějakým problémům zase prodali. Teď jsme si koupili parcelu na Pacovské, a to i přesto, že jsme nevěděli, kdy tam přivedou sítě. To, že s tím město začne něco dělat, je pro nás skvělá zpráva. Tak už snad konečně postavíme,“ doufá Veronika Neufusová z Mladé Vožice.
Na druhou stranu táborská stavební firma, která by zde chtěla postavit bungalovy, jež by mohly v budoucnu sloužit jako startovací byty či byty s pečovatelskou službou, s koupí pozemků vyčkává.
„Jestli nezačneme, utečou nám i ti, o kterých víme, že o Pacovskou zatím mají zájem. Nakonec si vyberou jinou lokalitu,“ varuje zastupitel Jaromír Dvořák (Nez.).

S výstavbou infrastruktury v obytném souboru s oficiálním názvem Nad Podhradským rybníkem, by chtěli Mladovožičtí začít už zjara příštího roku.
„Budovat se bude vodovod, kanalizace, elektřina, plyn. Náklady se budou pohybovat okolo osmi milionů korun,“ shrnul Větrovský.
V současné době už za parcely zaplatili čtyři zájemci. Minimálně dalších pět vyslovilo zájem.
„Během příštího roku by měly být práce kompletně hotové a myslíme si, že prodat zbytek pozemků žádný problém nebude. To jsou i zkušenosti z okolních obcí,“ dodal starosta.

Před třemi lety se prodala poslední, osmnáctá parcela v obytném souboru Sluneční. „Jen se po nich zaprášilo. Podle mě by mělo město za každé volební období vytvořit místo alespoň pro patnáct domů. Jinak hrozí nebezpečí, že bude klesat počet obyvatel a mladé rodiny s dětmi budou utíkat do okolních obcí, kde pozemky nabízejí,“ míní starosta.
Dohromady je na Pacovské devatenáct parcel. Čtyři jsou prodané. Pozemky město prodává za 495 korun za metr čtvereční.