VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladovožičtí už začali s investičními pracemi

Táborsko - Do nového roku obce vstoupily s naznačenou vizí cílů, kterých by letos chtěly dosáhnout.

20.1.2015
SDÍLEJ:

Mladovožické náměstí.Foto: Deník

Přesné obrysy jim ale mnohdy dají až úspěšná či naopak neúspěšná řízení o dotace. Spousta obcí si realizace investičních akcí bez jejich podpory nemůže dovolit.

Zcela zásadním faktorem jsou tedy vlastní rozpočty. Chotovinští si ho sestavili jako přebytkový, nicméně obec musí počítat také s pokrytím splátek úvěrů, které se celkově pohybují kolem 1,5 milionu korun. Jedním z nich je úvěr na sportovní halu a jeho zázemí, dále na přístavbu mateřské školy a na opravy komunikací.

Vedení obce ale pro místní připravuje i řadu zajímavých projektů, které by chtěli v nejbližších letech realizovat. Mezi ně patří i vybudování autobusové točny v lokalitě pod nádražím. „Základní přípravu na projekt jsme zahájili už v minulém roce. Víme, že zvolený prostor je pro točnu dostatečně velký a teď v lednu budeme jednat s majiteli pozemků. Točna je pro Chotoviny důležitá, výrazně by se tím mohla zlepšit dopravní obslužnost obce," informoval chotovinský starosta Zdeněk Turek.

Mezi dalšími z velkých projektů je také výstavba koupaliště, vybudování čtyřdráhy pro kuželkáře a v neposlední řadě chce obec také zainvestovat do školských zařízení, jako je úprava vnitřních prostor původní mateřské školy.

To v Mladé Vožici už některé investiční činnosti začaly. „V tuto chvíli se provádí rozšíření kapacity předškolního zařízení a školní družiny, kdy kapacita je rozšířena o jednu plnohodnotnou třídu, což je 28 dětí, školní družinu pak o dětí 70. Celková suma je vyčíslena na 5,5 milionu korun, z čehož 85 procent je zafinancováno z dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy," uvedl starosta Mladé Vožice Jaroslav Větrovský.

Ve výdajích je také zahrnuta obnova ulice Obětí nacismu. „Nový povrch komunikace, nové záchytné parkoviště s třiceti parkovacími místy a výstavba chodníku jsou vyčísleny na tři miliony korun. Dále je v rozpočtu zařazena i částka na výkup lesních cest v lesním komplexu Bor, kde město uspělo ve výběrovém řízení na odkup těchto cest," dodal Jaroslav Větrovský.

Sedmi hlasy schválili zastupitelé z Malšic svůj přebytkový rozpočet s provozním ziskem 9,4 milionu korun. „Tento zisk bude použit v souladu s plánem investic pro tento rok, na investice, rekonstrukce a opravy. V rozpočtu je zahrnuto i dokončení oddílné kanalizace v Čenkově," uvedla starostka Miloslava Šebková. Malšice také očekávají, zdali jim budou přiznány dotace.

Autor: Kamila Bílá

Autor: Redakce

20.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

O autisty se v Táboře stará Apla.

Festivalem o autismu oslaví kulaté výročí

Tábor podruhé hledá stavitele lávky

Tábor – Táborští radní schválili zveřejnění v pořadí druhého výběrového řízení na stavbu lávky pro pěší a cyklisty.

Když se vám narodí trojčata

Táborsko - Ač je to s podivem, Táborsko je na výskyt trojčat vcelku bohaté.

V hledání pomohly sociální sítě

Tábor - Poctivý nálezce v pátek odpoledne odevzdal funkční tablet, který našel v Jordánské ulici. Strážníkům, kterým tablet předal na služebně, se pomocí sociální sítě podařilo kontaktovat kamarády jeho majitele. Ti mu zprávu předali, takže se tablet opět dostal do správných rukou.

Nemocní mohou poslouchat knihy z CD

Tábor - Již poněkud starší myšlenka a nápad nezapadly a dočkaly se realizace. Knihovna do nemocnice věnuje čtivo, které vyřazuje ze svého fondu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení