Obzvlášť, když se tehdy jednalo o otevření nejmodernějšího nákupního střediska v celém okrese.

Takové mohli od 5. prosince 1977 Mladovožickým závidět dokonce i Táborští. Však do něj před vánocemi jezdili nakupovat nejen lidé z širokého okolí, ale i z Tábora.

Mladovožická Jednota slaví čtyřicet let svého vzniku. Od otevření nákupního střediska v roce 1977 se změnilo mnohé.Zdroj: archiv DeníkuVe dvoupatrové prodejně se v přízemí nacházela prodejna potravin, ve druhém patře průmyslová prodejna a ve třetím pak prodejna textilu, oděvů, galenterie a bot. Celková plocha čítala 2200 metrů čtverečních a byla přibližně půl na půl rozdělena mezi pro prodejní a skladové plochy.

Pořizovací náklady stavbu nákupního střediska činily přes devět milionů, což byla na desítky let největší investice táborského spotřebního družstva Jednoty.

Každý podzim hraje dům rodiny Slabých plejádou barev.
Ve zcela obrostlém domě žijí spokojeně již po tři generace

Obchodní dům navíc fungoval jako učňovské středisko, na každém patře tak bylo vždy několik učňů.

V devadesátých letech přestala novým nákupním zvyklostem vyhovovat prodejna potravin, a byla proto rozšířena. Postupem času také došlo k uzavření textilní prodejny a o řadu let později také prodejny průmyslového zboží.

Kompletní rekonstrukce se naopak dočkala prodejna potravin. V březnu letošního roku získala zbrusu nové moderní zařízení, osvětlení i podlahy. Jednota tak navázala na své velké rekonstrukce z loňského roku, kdy došlo na supermarkety v Soběslavi a Sezimově Ústí. Kromě toho však průběžně modernizuje i řadu dalších prodejen.

Přestavba bývalého domku panského zahradníka na startovací byt je v plném proudu.
Mladovožičtí na podzim finišují s opravami