Mladík našel protitankovou minu a vyhodil ji do popelnice. Naštěstí byla cvičná.Mladík našel protitankovou minu a vyhodil ji do popelnice. Naštěstí byla cvičná.Zdroj: Policie ČRČeskobudějovičtí policisté vyjížděli v sobotu o půl osmé večer na oznámení o nálezu munice. Tu nálezce našel v lesním porostu v českobudějovickém Branišovském lese.

"Nejprve však mladík podezřelý předmět vyhodil do plastového kontejneru v domnění, že se o nic nebezpečného nejedná. Poté, co se o nálezu zmínil doma své matce, oznámili věc na tísňovou linku 158," popsala mluvčí policie Martina Joklová.

Přivolaný pyrotechnik nakonec zjistil, že se jedná o cvičnou bakelitovou protitankovou minu - tu zajistil a odvezl k likvidaci. Během zákroku nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.

Kaplický masopust dodržuje a představuje tradice staročeské koledy. Je obohacený o vystoupení historického regimentu.
Muzika a salvy pušek zněly na kaplickém náměstí. Staročeská koleda se líbila

"Policisté případným nálezcům nedoporučují jakoukoliv manipulaci s nalezenou municí. O nálezu bezprostředně informujte policii na tísňové lince 158. Ve většině případech se totiž jedná o zkorodované, ale plně funkční předměty, pocházející z druhé světové války, jejichž manipulací by mohlo dojít k narušení pláště munice a následnému ohrožení zdraví a života osob a ke škodě na majetku," připomněla Martina Joklová.