Čím si vás KSČM získala?
Určitě svým přístupem a programem. KSČM je jedinou stranou, která pracuje pro obyčejné lidi. Líbí se mi aktivity, které chce dělat pro mládež, s tím spojená drogová prevence, bezplatné zdravotnictví a péče o seniory.
Kdy jste se stala členkou?
Letos 12. března, kdy jsem si byla naprosto jistá, že chci dělat politiku a právě s těmito lidmi.
Co se vám na politice líbí a co nelíbí?
Líbí se mi, že se tak dá ovlivnit spousta věcí a mohu pomoci lidem. Nelíbí se mi korupce ve velké politice a volební sliby jiných stran, které se po volbách rozplynou.
Co na kandidaturu do zastupitelstva říkali rodiče a kamarádi?
Stýkám se jen s tátou a ten mě podporuje, jak může. Vozil mě po kampaních, strašně moc mi pomáhal a také šel poprvé v životě volit (smích). Kamarádi chápou mou aktivitu pozitivně a spolužáky to zase až tak nezajímá.
Kdybyste se do zastupitelstva dostala, kterým oblastem byste se chtěla věnovat?
Jak jsem se již zmínila, především zdravotnictví. Mělo by být bezplatné a co nejlepší. Dále péči o seniory a kontrole senior domů, jejichž personál se ne vždy o své klienty dobře stará. Chtělo by to určitě zlepšit dopravní obslužnost malých obcí, aby se malé děti a pracující dostali dobře do škol a do zaměstnání. Naše strana se chce věnovat volnočasovým aktivitám dětí, čímž by předcházela drogovým závislostem v brzkém věku.
Co je podle vás v kraji dobrého a co na druhou stranu pokulhává?
Jako plus vidím výborně fungující komunikaci mezi všemi zastupiteli bez ohledu na stranickou příslušnost. Mínusem je určitě ona dopravní obslužnost malých obcí, kde jede autobus párkrát za den. Také se mi nelíbí drahé zájmové kroužky pro děti.