Ona se jmenuje Alice Gurínová, on si říká Luke Tomski. Oba studovali animaci, ale do nedávna se ještě neznali. Dnes je spojuje flaška Becherovky a taky stěna v táborském klubu, kterou spolu o půlnoci z pátku na sobotu pomalovali.

„Jedná se o unikátní projekt. Tito dva mladí umělci navrhli design dvou láhví limitované edice Becherovky Lemond a v rámci její propagace namalují v duchu tohoto nového designu zdi ve dvou klubech v České republice. Dnes budou zdobit zeď v Music 604 Clubu v Táboře a zítra v klubu v Tišnově u Brna,“ nastínil manažer značky Marek Grabovský.

Lemond razí heslo mladí pro mladé, také proto dala firma prostor ještě ne příliš známým ale ve svém oboru velmi nadaným a progresivním umělcům.
Rodačka z Trnavy Alice Gurínová objevila na střední škole v Bratislavě animovanou tvorbu. Po okouzlení bohémským životem umělců tam absolvovala i vysokoškolská studia. Během půlroční stáže v Belgii se seznámila s ilustrační tvorbou. Mimo jiné je i organizátorkou mezinárodního festivalu animovaných filmů Fest Anča.

Třiadvacetiletý mladík, vystupující pod pseudonymem Luke Tomski pochází z Nového Města na Moravě, studuje vysokou školu ve Zlíně, kde se plně věnuje jak umění ilustrace, tak i grafickému designu a animaci. Absolvoval také stáž na univerzitě ve Finsku, účastní se projektu Laboratoř tmy a spolu se skupinkou zlínských kolegů provozuje studio animace a ilustrace.

„S Alicí se velmi dobře spolupracuje. Máme podobné názory na tvorbu i společné pole působnosti. Ta tvorba návrhů jde úplně sama,“ říká k projektu Luke Tomski.

Na zeď malovali oba umělci sprejem. Hrubou malbu připravovali během pátečního odpoledne, večer pak během Lemond party fixem vytáhli kontury a odhalili pravou podstatu celého objektu. „Odpoledne jsme pracovali asi čtyři hodiny, teď bychom celkové dokončení měli stihnout během půl hodiny,“ doplnila ještě před samotným finále Alice Gurínová.

Chtěli byste, aby vyzdobili i vaši zeď? Zúčastněte se od poloviny října spotřebitelské soutěže s limitovanou edicí Becherovky Lemond a můžete ji vyhrát.