Podpořit handicapované děti můžete při benefiční párty Leo Klubu Tábor v pátek 23. září od 18 hodin v galerii MP7 na Žižkově náměstí. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje táborskému sdružení Postižené dítě, se kterým klub dlouhodobě spolupracuje. Na akci vystoupí i kytarové duo Denisa Gyürkeová a Klára Jakšičová.

„Psací potřeby, hračky nebo výlet. Na to všechno schází sdružení Postižené dítě peníze. Náš klub ho podporuje dlouhodobě, výtěžek z pravidelných akcí jako je tradiční adventní koncert, je vždy určen pro handicapované děti,“ říká prezidentka klubu Kristina Hašplová.

Benefiční Leo párty je další akcí, kterou pro sdružení pořádají. Chtějí tak upozornit na potřeby dětí ze sdružení a také představit klub veřejnosti. „Kromě benefičních akcí připravuje klub pro děti také program. Členové se za dětmi každý měsíc staví na krátkou návštěvu, pravidelně pro ně připravují dětský den a návštěvu Mikuláše s čertem,“ doplnila Kristina Hašplová.

Vedle vystoupení Denisy Gyürkeové a Kláry Jakšičové je připraven i další program. Hudební doprovod po zbytek akce bude v režii DJ Štěpána Klímy. Všichni účinkující jsou studenty táborského gymnázia. Vstupné na party je dobrovolné a bude tradičně věnováno na podporu sdružení Postižené dítě.

LEO Klub Tábor je studentskou charitativní organizací sdružující mladé lidi z Tábora a okolí, kteří věnují část svého volného času pomoci druhým. Klub je součástí táborského LIONS Klubu a společně patří do celosvětové rodiny lionských klubů – největší charitativní organizaci svého druhu. Členové klubu se pravidelně scházejí a pořádají dobročinné akce jako je tradiční vánoční koncert v kostele na Žižkově náměstí. Výtěžek z klubových akcí je vždy věnován na dobročinné účely, nejčastěji dětem ze sdružení Postižené dítě v Táboře.