Adéla, Aneta, Daniela, Šimon a Štěpán letos v červnu uspořádali dobročinnou dražbu, jejíž výtěžek putoval na činnost domácího hospicu Jordán. Ten se stará o nevyléčitelně nemocné. Děti si za svůj dobrý skutek vysloužily poděkování od starosty Jiřího Šimánka i ocenění Mladý hrdina. Odměnu patnáct tisíc korun, která s udělením titulu souvisí, věnovali opět hospicu Jordán.

Tím ale jejich iniciativa nekončí a pomáhat hodlají i v budoucnu. „Plánujeme šití panenek pro UNICEF,a třeba i pomoc zvířatům v ZOO. Chtěla bych, aby se lidé nebáli pomáhat. Aby jen nepřemýšleli o nápadech, ale opravdu je uskutečnili, tak jako my,“ řekla jedna z oceněných Adéla Koželuhová.

Vychovatelka Iveta Staňková, která děti inspirovala, z nich má upřímnou radost. „Každý rok se účastníme Dne laskavosti, ušili jsme deku pro člověka bez domova, četli jsme pohádky dětem v táborské nemocnici nebo jsme pozvali sestřičky z hospicu na bowling,“ vyjmenovala předešlé skutky. „Snažím se děti učit, aby nemyslely jen na sebe, a že pomoc nemusí být jen materiální,“ doplnila Iveta Staňková.