Sobotní dopoledne na Maredově vrchu tak patřilo hasičům od nejmenších až po patnáctileté. Na asi tříkilometrové trase je čekalo sedm stanovišť s úkoly z topografie, požární ochrany a základy první pomoci. Rozhodčí prověřovali jejich dovednosti také v uzlování, či hadicové štafetě.

Po slavnostním nástupu se úderem 9. hodiny na trať vydala první hlídka. Poslední z družstev potom vybíhalo deset minut po 11. dopoledne. Sportovce z Tábora, Jistebnice, Mladé Vožice, Zhoře u Tábora, Přehořova, Košic, Bělče a Oltyně neodradilo ani proměnlivé počasí. Ti nejlepší si pak odnášeli nejen diplomy, ale i medaile a poháry, rozhodující byl zejména počet trestných bodů a celkový naměřený čas hadicové štafety.

Výsledky

Přípravka

1. Trpaslíci Tábor

2. Zhoř u Tábora

3. Jistebnice

Mladší

1. Zhoř u Tábora A

2. Oltyně

3. Fridex Tábor

Kino Svět v Táboře prošlo v uplynulých letech zásadní modernizací.
Táborské kino Svět se dočká nového foyer. Vyjít má na více než milion

Starší

1. Košice A

2. Zhoř u Tábor A

3. Zhoř u Tábora B

Při vyhlášení výsledků pořadatelé poděkovali technické četě, která zajistila stanoviště a pozvali přítomné také na letošní akci pořádanou k výročí sboru. „V sobotu 13. května náš sbor slaví 155 let od svého založení. Pořádáme na Žižkově náměstí od 14 hodin oslavy a srdečně zveme i další sbory, které nás chtějí podpořit. Ostatní se mohou přijít podívat alespoň na výstavu historické i soudobé požárnické techniky, pozvali jsme i nejmodernější techniku až z Temelína a rádi uvidíme i vás všechny,“ prohlásil František Jirava, velitel výjezdové jednotky SDH Tábor.