Město již jen hodiny dělí od závěru ojedinělé akce, kdy hostilo 6000 mladých lidí.
„Setkání v takovém rozsahu je možné zorganizovat za pomoci mnoha dobrovolníků, a dlouhodobé přípravy. V jednom okamžiku jsme měli strach, zda všechny ubytujeme, ale i to se nakonec povedlo,“ uvedl ředitel sekce pro mládež ČBK a hlavní zodpovědný za Celostátní setkání mládeže Vít Zatloukal, a dále dodal, že spolupráce s městem je dobrá a ocenil rovněž přístup táborské městské policie.

Koncert pro Haiti

Koncert pro Haiti, jehož hlavním lákadlem bylo vystoupení zpěvačky Rebeccy St. James, přinesl z prodeje vstupenek 106 tisíc korun. Jak včera potvrdila tisková mluvčí setkání Kateřina Regendová, spolu s veřejnou sbírkou se tato částka vyšplhala až na bezmála 350 tisíc korun a není ještě konečná. Po 20. srpnu budou organizátoři znát výši částky vybranou pomocí dárkových SMS.
„Konečně ulice trochu ožily i po dvacáté hodině a myslím , že po všech stránkách jsou podobné společenské akce přínosné i pro město,“ uvedl Tadeáš Macek.

Vzájemné poznání

Církevní představitelé vidí v mládeži budoucnost.
„Role mládeže v církvi je stejná jako ve společnosti. Jaká bude mládež, taková bude budoucnost,“ řekl Jan Graubner, předseda ČBK a arcibiskup olomoucký.
„Setkání mi dává pocit, že křesťanství je normální. Člověk získá spoutu nových kontaktů a přátelství i díky spolupráci přípravném týmu. Teprve, když člověk s někým spolupracuje, tak pozná jaký je,“ zmínil se jeden z účastníků setkání a člen přípravného týmu Pavel Šimon z Náchoda.
Řada účastníků již není na podobné akci poprvé, ale stále , jak tvrdí jim přináší něco nového. „Myslím ,že tentokrát i jiný pohled na setkání, protože jsem jsem tady s dětmi, kteří jsou o dost mladší a nyní mohu nabídnout i něco já jim, třeba ukázat , jak setkání vidět, aby věděli ,že není úplně samozřejmé mít třeba hned dobré jídlo,“ naznačila Kateřina Flídrová z Poličky, která přestože měla na starosti mladší svěřence si našla i čas ne své vlastní aktivity.
„Zaujala mě přednáška Manželů Šmehilových o etickém pohledu na početí a také mě zajímají í tance latinsko–americké, standardní i tanec výrazový,“ dodala.

Český ateismus

„Když se podíváme do východní Evropy pravoslavné, tak je tam samozřejmostí, že se každý hlásí jako pravoslavný, i když třeba není ani pokřtěný. Ve Francii je víra velice slabá, ale drtivá většina Francouzů se hlásí ke katolické církvi jako samozřejmost. U nás je situace jiná a spíše móda neidentifikovat se s žádnou církví. Prosazovat, že jsem nezávislý. Myslím, že i mezi těmi ,kteří se neidentifikují s žádnou církví je poměrně slušné procento těch, kteří nějakou víru mají. Myslím, že určité hodnoty zde ještě lidé v sobě hledají,“ vysvětlil Graubner.