Nechyběli arboristé a kapacity v oboru ze sedmi států Evropy. Přinášíme výsledky tohoto zajímavého klání.

V pěti disciplínách závodili lezci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Rakousko, Francie, Polska a Anglie. Z celkových 57 účastníků byli vyhodnoceni ti nejlepší v kategoriích muži, ženy, nováčci i veteráni.

V zámeckém parku na Strkově v Plané nad Lužnicí se koná Mistrovství republiky ve stromolezení.
Stromolezci z celé Evropy obsadili strkovský park. Měří síly v pěti disciplínách

Mistrem ČR se stal David Sedlák, druhé místo obsadil loňský šampion Jiří Voda a třetí příčka patřila Ondřejovi Heczkovi. V ženské kategorii nenašla konkurenci Josephine Hedger, stříbro brala loňská mistryně Anna Gregořicová a bronzovou příčku vybojovala Anna Pětová.

Velké díky podle garanta Mistrovství ČR ve stromolezení Jakuba Fanty patří všem letošním závodníkům. „Každým rokem se úroveň jejich výkonů zvyšuje a bodové rozdíly jsou čím dál těsnější. Nováčkům děkuji za odvahu přijet a utkat se s těmi nejlepšími. Vím, že to byla pro některé obrovská výzva a věřím, že také velká zkušenost. Zkušenějším, dlouholetým závodníkům děkuji za to, že jsou ochotni podělit se o své know-how a předávat své zkušenosti dále. Děkuji za vaši trpělivost při změnách v harmonogramu, které jsme během závodu museli udělat. Vy všichni máte velký podíl na tom, že chceme v pořádání mistrovství pokračovat,“ uvádí.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová