Soutěžícím nechyběla dávka humoru a řada z nich si s sebou přivezla i netradiční tajné ingredience. To byl případ družstva, které se nazvalo Cyklotramp Neplachov. Každý z jeho členů měl navíc důležité poslání. „Mezi ingrediencemi je dubové listí, jehličí a mateřídouška. Ale je to tajné, takže to nikomu raději neříkáme," blafoval Vít Rezek, který se tradičně zhostil úlohy „kráječe."

Na kapitána ostatní pasovali Jaroslava Jiříka. „Jsme tady už počtvrté a neustále náš trampský guláš pilujeme. Máme na něj tři hodiny a jen hodinu z toho se dělá cibule," prozradil Jaroslav Jiřík.

„Já mám za úkol míchat a topit pod kotlíkem. Je to zodpovědná práce, protože bez ohně nebude ani guláš," smál se Josef Suk.
Podle slov všech z týmu nádobí pak zbude na Ladislava Sobotu. Jejich zodpovědné dělení úloh se jim osvědčilo hlavně předloni, kdy si z Gulášfestu odvezli prvenství.

Ostříleným mazákem v této soutěži je Josef Chmel se skautským gulášem. „Guláš musí mít správnou konzistenci a nesmí se podcenit cibulka. Zahušťujeme ho jedině sušeným chlebem. Dochutit si ho musí ale už každý sám," odhalil část ze svého receptu Josef Chmel.
Důležitá je i ostrost guláše. Nesmí být přehnaná, aby nepotlačila chuť dalších přísad.
Na sezimoústecký Gulášfest se sjíždí soutěžící nejen ze širokého okolí, ale zastoupení tady mnohdy mají i Slováci či Maďaři. Každé družstvo nesmí použít jiný kruh masa, než který dostanou od pořadatele.

Porota, ve které zasedli Martin Svatek, Karina Havlů a Martin Šimík, ocenila tři nejlepší soutěžní družstva.
Všechna uznání ale nakonec zůstala v Táboře a Sezimově Ústí. Nejlepší guláš uvařilo družstvo Fořtovi a Uhlířovi, za nimi se umístila Naďa Samcová a Renata Klejnová a třetí místo obsadila teprve dvanáctiletá Kristýna Brandštýlová.