Požádala nás o zjištění, jak to aktuálně vypadá s sKartou. „Jsem trochu zmatená. Jednou slyším, že se bude rušit, potom, že vše zůstává přistarém," dodala Martina Benešová.

S dotazem jsme se obrátili na ředitele táborského úřadu práce Pavla Kaczora. Ujistil nás, že z ministerstva práce a sociálních věcí nejsou doopravdy žádné instrukce, které by se týkaly zrušení sKaret.

„Jedná se o živý produkt, který plní svoji funkci. Již jsme jich vydali v řádu stovek. SKarta je určená pro ženy na rodičovské dovolené, pro klienty, kteří pobírají dávku na dítě, dostávají je také zdravotně postižení a sKarta v tomto případě plní také funkci průkazky ZTP. Nově jsme je začali vydávat také nezaměstnaným," vysvětlil Pavel Kaczor.

Usnadní komunikaci s úřadem

Také dodal, že klienti se nemusí o nic starat a aktivně se o sKarty hlásit. Pracovníci úřadu každého kontaktují, že je sKarta připravená k vyzvednutí. „Klientům je vydáváme postupně. Lidé ji mohou samozřejmě i odmítnout a o dávky nepřijdou. Osobně bych ale doporučil, aby si ji vyzvedli. V budoucnu usnadní komunikaci s úřadem," nabádá Pavel Kaczor.

Téměř třicet let odebírá Táborský deník osmapadesátiletá předplatitelka Jaroslava Borovičková ze Soběslavi. „Čteme ho s manželem od začátku do konce. Přiznám se, že tolik ale nesleduji sport, jen když se tam objeví vnučky, které dělají gymnastiku," sdělila Jaroslava Borovičková.

Na vydání by neměnila nic a podle jejích slov se tvář novin mění k lepšímu. Měla jedinou výtku: „Nejsem moc nadšená ze sobotních příloh. Ty, co se dělaly ještě před šesti lety, byly pestřejší. kvůli přílohám, ale přece nepřestanu brát noviny," konstatovala.

Její otázka se týkala tématu, na které ještě nikde nenašla odpověď. „Zaslechla jsem, že se dělaly nové výměry pozemků. Zajímá mě, jaké povinnosti z toho plynou pro občany."