Na dvě stovky rodičů a dětí obsadily původní Křižíkovy vagóny, které lokomotiva Bobina dopravila z Tábora do Bechyně. Na palubě historického vlaku seděli jako obvykle v tento předvánoční čas Mikuláš s andělem a čertem. Dětem se ale hned tak neukázali, protože jako pozemšťané si nejdříve před jízdou dopřávali kávu. Na peroně tedy děti nikdo nevítal a nebýt plakátů na oknech vagónů, ani by nezjistily, že jsou správně na Mikulášské jízdě. Vlak vypravily České dráhy a Klub přátel elektrické dráhy Tábor - Bechyně se postaral o všechno ostatní.

Než výpravčí  odpískal start, vládlo ve vagónech trochu napětí, ale hlavně těšení na výlet s Mikulášem. "Elinkou jedu poprvé a čerta se nebojí," říkala hrdinně šestiletá Monička, která přijela k babičce do Tábora ze Žďáru nad Sázavou. Aní stejně starý Kubík z Tábor se neklepal strachy, byť pro Mikuláše neměl připravenou žádnou básničku. "Ale písničku nějakou umím," ujišťoval, čím situaci případně zachrání a už se těšil třeba na lízátko, které by mohlo být v mikulášském balíčku.    

Z Bechyně se elektický vlak vydá na zpáteční cestu ve 14.35 hodin.  

Elinka byla převojem návratu elektrické lokomotivy na Křižíkovu trať. Vrací se po třech letech, kdy cestující vozily dieslové Regionovy. Návrat je ohlášený na 15. prosince, kdy se celostátně mění jízdní řády vlaků, autobusů, ale i městské dopravy.