Po delší době se hudební festival Mighty Sounds zase musel poprat se silným deštěm. Nápor vody a nohou tanečníků nezvládla ani tak kvalitní odvodněná plocha, jakou je letiště Aeroklubu Tábor.U pořadatelů tak opět padla obava, zda festival nebude muset přestěhovat z Tábora jinam, jak to hrozilo při opakovaných pokutách za překročení limitů hluku. Tentokrát byl na vině déšť.

Extrémně zatížené plochy během sobotní noci přestaly připomínat letiště a podobaly se zoranému poli. Naštěstí ale, jak za letiště uvedl Jan Bednář, tanečníci nezničili rozjezdové a přistávacích dráhy, ale jen pojezdové trasy.

„Vlastními silami i náklady ale pořadatelé vše opravili, a protože sami přišli s návrhem, jak do budoucna riziko poškození plochy eliminovat, což považujeme za korektní, tak jsme na výboru jednomyslně odsouhlasili, aby festival u nás dál zůstal," ocenil předseda aeroklubu a vedoucí letového provozu Jan Bednář.

K rozhodnutí členů výboru přispěl i slib pořadatele Mighty Sounds, že na případných preventivních opatřeních se bude finančně podílet. Například na zpevnění míst, kde bude předpoklad většího poškození. „Samotné nás to zaskočilo, takto rozbahněné letiště jsme ještě nezažili," připouští mluvčí festivalu Markéta Štechová. ¨

Proto mohl organizátor František Švadlena na Facebooku oznámit: festival bude. To už měli za sebou i schůzku se starosty Tábora a Ústí Jiřím Fišerem a Martinem Doležalem. Oba již dříve prezentovali názor, že festival je pro obě města ekonomicky přínosný a u toho zůstalo. Schůzka se starosty i vedením policie je už tradičním rekapitulačním setkáním, kdy si společně dávají návrhy pro příští rok.

„Jako chybu jsme například hodnotili otočení pódia do sídliště, to už by se nemělo opakovat, ale jinak k pořádku v zásadě nemáme žádné výhrady, kvůli nimž bychom tu festival nechtěli," zmiňuje starosta Jiří Fišer. Markéta Štechová v tomto směru dokonce mluví o ještě větší a těsnější spolupráci s městy.

„Letos poprvé měl například Tábor v areálu svůj stánek a v tomto směru chceme určitě pokračovat," říká mluvčí festivalu s tím, že ze zničené plochy a zapříčiněných komplikací provozu letiště neměli dobrý pocit. „Proto jsme moc rádi, že jsme se s letištěm znovu dohodli," uzavírá.