S nástupem prázdnin přechází Comett Plus na letní provoz MHD. Cestující navíc čeká několik uzavírek a omezení.
„Obdobně jako v minulých letech bude mít MHD Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí prázdninový provoz, který začíná právě dnes a potvá do šestadvacátého srpna. Po dobu prázdnin a dovolených částečně omezujeme provoz na linkách číslo 10 a 11 a rušíme provoz linky 12 a 14. Žádáme proto cestující, aby v pracovních dnech sledovali časy odjezdů na jízdních řádech v posledním sloupci na pravé straně. Sloupec je nadepsán pracovní dny – omezení dopravy MHD od 3. července do 26. srpna,“ upřesnil šéf divize MHD Petr Pistulka.
S platností od zítřka od osmi hodin ráno začíná uzavírka železničního přejezdu na silnici II/409 v Plané nad Lužnicí. Uzavírka má trvat až do 30. listopadu a po dobu jejího trvání budou linky MHD č. 13 a 50 začínat a končit na zastávce Planá n/L. Masokombinát točna. Zastávka Planá n/L. náměstí, případně Strkov, bude obsluhována ze zastávky Sezimovo Ústí II Kovosvit, a to náhradním autobusem, který bude označen číslem 51.
Příměstská linková doprava pojede po objízdné trase na zastávku Sezimovo Ústí II Kovosvit, což znamená, že nebude zajíždět na zastávky v Plané n/L. – Silon, Hřbitov, Madeta, Masokombinát závod a Masokombinát točna.
Ředitel divize MHD dále upozornil, že z důvodu výstavby IV. železničního koridoru bude mimo provoz i zastávka Strkov, a to od středeční osmé hodiny ranní do pondělka 9. července 20 hodin. Nejbližší zastávkou pro cestující pak bude zastávka v Plané na náměstí.
Další omezení v dopravě i přepravě lidí městskými autobusy nastane od čtvrtka 5. července do neděle 8. července. V této době nebude možné na křižovatce pod táborskými Černými mosty projet na Chýnovskou ulici. „To bude platit pro oba směry. Dotčené linky MHD pojedou po stanovené objížďce a vrátí se na původní trasu, aby obsloužily všechny zastávky,“ doplnil Pistulka.
U Chýnovské ulice je navíc nutné od 9. července až do 3. září počítat s dalším omezením. Provoz tu bude veden pouze jedním pruhem a doprava řízena světelnou signalizací.
Dopravce proto vyzývá cestující, aby sledovali informační letáky v autobusech a na dotčených zastávkách. Z nich vyčtou potřebné informace k jednotlivým uzavírkám a omezením. O tom, co se děje okolo uzavírek, informují také internetové stránky www.comettplus.cz, jízdní řády MHD – upozornění pro cestující.
Cestující by také měli vzít na vědomí, že ne vždy se řidičům autobusů vzhledem k uzavírkám a objížďkám podaří přesně dodržet jízdní řád.