Sdružení měst a obcí okresu proto schválilo dva kroky:

1. ukončení současného „letního“ provozu MHD Tábor – Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí k 31. květnu.

2. od 1. června do 30. června zavedení běžného provozu MHD s omezením, které souvisí se stavebními úpravami a uzavírkou Budějovické ulice.

„Zjednodušeně řečeno se jedná o běžný provoz MHD při uzavírce,“ vysvětlila místostarostka Michaela Petrová, která má v gesci dopravu.

Do školy se vrátilo na 66 procent žáků prvního stupně v Plané nad Lužnicí.
OBRAZEM: Doba koronavirová na Táborsku

Jak dodal Petr Pistulka z dopravní společnosti Comett Plus, do konce května se cestující v jízdních řádech na zastávkách nebo na internetu řídí sloupcem zcela vpravo (letní provoz), nově bude po dobu června v pracovní dny platit sloupec vlevo s tím, že také provoz o sobotách a nedělích (dva prostřední sloupce) zohledňuje situaci v Budějovické ulici.

Mimořádný prázdninový – letní provoz MHD v souvislosti s koronavirem platil od pondělí 23. března. Následně pak byl provoz městských autobusů upraven se zahájením uzavírky Budějovické ulice od 6. dubna na tzv. Výlukové jízdní řády.

Dezinfikování vozů se děje i nadále, ale už ne v takové míře, jako když pandemie vrcholila. Cestující uvnitř vozů musejí nadále používat roušky.

Letos se Martin Kovář z Roudné rozhodl přizvat k záchraně srnčat i veřejnost. Vstávání v 5 ráno za zachráněné životy zvířat podle něj určitě stojí.
OBRAZEM: Srnčata v ohrožení: Žací stroje vyjely na louky