Oblíbeným evergreenem zastupitele Františka Korbela jsou takty spojů. Nevynechá příležitost, aby se nedomáhal sladění jízd. Znovu ho připomněl při schvalování peněz na provoz MHD. „Už mi to připadá skoro marné, vystupuji s tím už tři roky," postěžoval si, když se v materiálu nedočetl nic o změnách jízdního řádu.

Hlavním rysem MHD na příští rok jsou slevy pět nebo 15 procent. Pouze však pro pasažéry s předplatným. Týkat se budou i školáků od 12 let, pro které neplatí jízdné za 20 korun na rok. Počkat si ale budou muset až na nový školní rok, nikoli tedy na 1. ledna, jak se domnívala místostarostka Michaela Petrová, jíž doprava náleží. Školáci a studenti totiž mají průkazky k jízdám do školy. 

Z peněz, která města a obce posílají na konto MHD, cestující nezískají pouze slevy, ale také prodloužení trasy autobusu číslo 60, jenž jezdí do Čelkovic. Slevy i kilometry navíc musejí dopravci zaplatit. Tábor mu pošle 32,8 milionu, Sezimovo Ústí 6,2 a Planá nad Lužnicí 3,3 milionu. Na financování se podílejí i menší obce okresu, které jsou ve Svazu měst a obcí okresu Tábor (SMOOT) a také Jihočeský kraj.

Příspěvek měst aglomerace vzrostl. Například Ústí zaplatí oproti letošnímu roku 280 tisíc navíc. „Je to daň za průnik přání a sníženého jízdného. Sice klesly ceny pohonných hmot, ale zase rostou mzdy řidičů," jmenoval starosta Martin Doležal další položku, která ve výpočtu figuruje. Šéf MHD Petr Pistulka zatím přesnou míru navýšení mezd řidičů Comettu Plus nezná, ale podle vládního rozhodnutí by se jejich hodinová mzda měla dostat na 98 korun.

Zatímco Ústí si pro příští rok připlatí necelých 300 tisíc a Tábor téměř tři miliony, Planá vyšla z dělení se sto padesátitisícovým navýšením. „Na příští rok ani nemáme žádné požadavky na rozšiřování tras, zajíždět na Soukeník je nereálné," říká starosta Jiří Šimánek.
V kalkulaci příštího roku chybí nákup nových autobusů. „Je to z důvodu, že na konci roku 2018 končí SMOOTu smlouva s Comettem Plus a ještě v tom samém roce by měly být nějaké dotace na nákup vozů, kterých chceme využít," vysvětlila místostarostka Petrová a dodala, že v roce 2017 počítají s poklesem tržeb o 3,3 milionu. Jdou na slevy. Ty se ale netýkají jednotlivých jízdenek, pro příští rok se nemění.