Vyrostla tu spolu s novými patrovými domy ve velice klidné části města nedaleko Maredova vrchu, kousek nad Lužnicí. Na novou zastávku také zajíždí nové linky, a to číslo šedesát a šedesát jedna. Malý, nízkopodlažní autobus chvíli počká a pak se vydá zase přes Staré město zpět na zastávku u řeky Čelkovice MŠ.

Tyto dvě linky nejezdí příliš často. Jde spíš o to, aby se děti ráno dostaly pohodlně do školy a aby průměrně jednou za hodinu měli obyvatelé této čtvrti zajištěn spoj do města.

Kolem zastávky Maredova se to hemží zejména pejskaři. Mají to blízko k řece a také zeleně je tu na odreagování opravdu dostatek.

„Já tady venčím pejska Filípka, patří jedné starší paní. Je to tu pěkné, opravdu se to povedlo. Tyhle malé autobusy zajíždějí až třeba na Tržní nebo Žižkovo náměstí a starší důchodci, kteří už nemůžou všude pěšky, mají možnost se sem podívat. Ráno je to zase dobré pro děti do školy. Ale jinak, když se tu podíváte, stojí tu samý nový baráček a ti lidé, co tady bydlí, mají většinou auto. Takže o využití této zastávky se starají hlavně důchodci a děti ráno. Já osobně využívám šedesátku, třeba když jedu do divadla,“ vysvětluje Hana Limburská, která bydlí kousek odsud.

Pěšky na Komoru

Mladý muž, který si nepřál být jmenován a kterého zastihneme při venčení přátelské labradorky Barči, tu bydlí sotva tři roky. Konečnou zastávku Maredovu proto skoro ani nezaznamenal.

„Já autobusem nejel už tak patnáct dvacet let. Jezdím všude autem. I třeba do obchodu, což je tady kousek. Jsem ale původem z vesnice, tady v bytě je to pro mě jen přechodné bydliště,“ říká mladý muž a dodává, že zdejší klid mu připomíná klid vesnice, na nějž byl zvyklý.

Občas ale zajde k řece do areálu Komora, který byl na samotném konci roku 2009 zprovozněn u sídliště Nad Lužnicí. Každý dle vlastního výběru si tu může protáhnout tělov přírodě. Z této obytné zóny je to na Komoru kousek pěšky.

Konečná zastávka Maredova je typickou zastávkou v satelitním městečku. Když se sem lidé nastěhovali, o vlastní autobusové lince si dlouho nechali jen zdát. Teď si především ti, kteří nemají auto, pochvalují a těm ostatním zajíždění midibusů rozhodně nevadí.

„Jen s tím obchodem je to horší. Zase ale pro lidi, kteří jsou odkázaní na autobus. Na Maredově vrchu je menší obchod, který využívají i studenti z areálu. Ale ty ceny jsou kolikrát i o třetinu vyšší než třeba v Penny, “ konstatovala Hana Limburská.