„Ten název je takové kolektivní dílo. Chtěli jsme, aby nějak korespondoval s Táborem a zároveň vyjádřil, jaký styl hudby tu hrajeme," vysvětlil Jiří Volný.

Chtěli větší festival

Původní koncerty plné tvrdého rocku, metalu i extrémnější hudby se pořádaly v táborském klubu Orion. Ten ale prostorově přímo nevyhovoval. „Chtěli jsme uspořádat něco většího. Pro víc kapel a větší množství jejich fanoušků. Tak jsme se přesunuli do Čekanic, Na Vyhlídku," vzpomíná Jiří Volný.

Dnes chodí na festival kolem dvou stovek fanoušků. Počet vystupujících kapel se v klubu Milenium ustálil na sedmi, osmi kapelách. „Už jsme se tu zabydleli. Je tu skvělý zvuk, výborné osvětlení i zázemí pro posluchače," hodnotí stávající podmínky Jiří Volný.

F.O.B. pokřtili CD

V sobotu večer zahrály táborskému publiku kapely Attack The Hero, Deathstar, Gutalax, Root, F.O.B., Anime Torment a Proximity. Hlavním tahákem pořadatelů byla jednoznačně brněnská black metalová legenda Root.

Frontman této kapely, Big Boss, pokřtil domácím F.O.B. novou desku s názvem „…and foes have become our masters". F.O.B. měli u diváků největší ohlas. Ještě před jejich vystoupením skandovali: „F.O.B. je nejlepší!" Je tedy jasné, že kapela Táborské pořád baví, přestože na festivalu vystupuje pravidelně.

Ostatní kapely se ale každoročně obměňují a přijíždějí dokonce i ze zahraničí. „Hráli tu i Japonci a Pákistánci. To jsou takové rarity. Jinak sem jezdí kapely z Evropy. Francouzi, Němci, Poláci, Maďaři," vyjmenoval Jiří Volný.

Autor: Kateřina Šímová