Ve středu 3. ledna v 11.19 hodin přijala stálá služba oznámení týkající se nezabezpečeného automobilu odstaveného na Maredově vrchu. Všímavý kolemjdoucí totiž našel u dveří řidiče klíčky. „Strážníci vůz uzamkli, klíče převezli na služebnu a na místě ponechali vzkaz. Krátce po 18. hodině si klíče přišel vyzvednout právoplatný majitel. Strážníkům uvedl, že v dopravním prostředku momentálně přespává,“ popsal mluvčí městské policie Pavel Šimek. Vzhledem k tomu, že vozidlo mělo propadlou technickou prohlídku, vyzvali ho strážníci k zjednání nápravy a pro případ, že tak neučiní, ho poučili o možných důsledcích.

Verbální roztržka

Spor mezi občany musela řešit týž den hlídka noční směny v panelovém domě na Náchodském sídlišti. Jeden z jeho obyvatel chtěl pouze napomenout nájemníka bytu ve vyšším patře, v němž nadměrně dupaly děti. „Po zazvonění ale vyšel z bytu muž, který byl na návštěvě a zapříčinil verbální roztržku s oznamovatelem události a jeho přítelkyní,“ uvedl Šimek. Strážníci přestupek proti občanskému soužití na místě zadokumentovali pro správní řízení.

Ilustrační foto.
Silvestrovská noc v Táboře přinesla sraženou dívku, požár popelnice i odchyt psa

Otevřené dveře večerky

Otevřených dveří do večerky v Pražské ulici si ve středu ve 21.19 hodin všiml náhodný kolemjdoucí. Jakmile zjistil, že v prodejně není personál, přivolal pro jistotu strážníky. „Ti společně s policisty večerku prohledali, ale nikoho nenašli. O události byl vyrozuměn provozovatel, který se vzápětí dostavil na místo. Kontrolou zjistil, že k vloupání nedošlo a dveře zřejmě zapomněl zabezpečit personál,“ shrnul mluvčí Šimek.

Agresivní opilec

Na žádost dispečinku záchranky vyjížděli strážníci týž večer ve 22.34 hodin do Měšic k muži, který spolykal asi deset neznámých léků a zapil je několika pivy. „Dotyčnému bylo nevolno a byl agresivní vůči záchranářům. Strážníci poskytli bezpečnostní dohled nejen zdravotníkům při převozu pacienta, ale i personálu nemocnice při jeho vyšetření,“ popsal Šimek s tím, že v dechu měl pacient 1,5 promile alkoholu.

Městská policie Tábor. Ilustrační foto.
Táborští strážníci krotili agresivního pacienta i opilou řidičku

Přednášky na základních školách

Preventista městské policie Laco Johančík pokračuje v osvětové činnosti i letos. Ve středu dopoledne opět navštívil základní školu v ulici Čs. armády. „Pro žáky prvního stupně měl připravenou přednášku o bezpečnosti v dopravě, na žáky druhého stupně čekalo téma o záškoláctví a šikaně,“ shrnul Šimek.