„Při příjezdu hlídky se německý vlčí špic s vrčením rozběhl i proti strážníkům, kteří byli nuceni vůči němu zasáhnout slzotvorným prostředkem. Tím se jim zvíře podařilo zpacifikovat a následně zahnat na zahradu nemovitosti, z níž předtím uprchl. Přestože se incident obešel bez zranění, majitele psa nyní čeká správní řízení z důvodu porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání," uzavírá dramatický případ.

Ani jí nemohli dát dýchnout

O vyhrocené situace nebyla v posledních týdnech nouze ani při výjezdech, které začínaly většinou oznámením, že někde na veřejnosti bezvládně leží osoba zmožená alkoholem a končily převozem na záchytku.

V protialkoholní záchytné stanici musela vystřízlivět 58letá žena, kterou ve čtvrtek 2. listopadu nalezli ve stavu silné opilosti v parku na Husově náměstí. Podle Pavla Šimka ležela na zemi a strážníkům se u ní ani nepodařilo provést dechovou zkoušku. „V pátek 3. listopadu odpoledne vyjížděli strážníci na záchytku znovu, tentokrát s mužem (51), který si "ustlal" před vchodem do bufetu na autobusovém nádraží. Dechová zkouška se v tomto případě zdařila, ovšem její výsledek 3,69 ‰ strážníky nijak nepřekvapil, neboť se s dotyčným opilcem setkávají velmi často," popisuje.

Lidé v Táboře vzpomínají na své blízké, na hřbitovech hlídkuje městská policie.
Dušičky v Táboře: Na hladký průběh památky zesnulých dohlíží strážníci

A nejde o ojedinělé případy. „V říjnu jsou v knize událostí městské policie zaznamenány také dva transporty. První se uskutečnil 2. října, kdy se jednalo o převoz pacienta s 2,2 ‰ z psychiatrického oddělení nemocnice, v případě druhém byl převoz zahájen opět z Husova parku dne 24. října. Převáženou osobou byla žena (51) se 3 ‰ alkoholu. Ta nejprve bezvládně ležela na lavičce, ale po probuzení strážníky počala být agresivní na své okolí," líčí další z opileckých eskapád v táborských ulicích. Od počátku roku 2023 muselo z Tábora do záchytné stanice celkem 18 osob.