MHD do Hlinice nejezdí, ale hlavně že tu chce město stavět novou zastávku za 1,5 milionu, stěžují si někteří Hliničtí. Městské části se ale po novém roce blýská na lepší časy.

Městská hromadná doprava měla do Hlinice zajíždět už od letošního září. Město však tento návrh v rámci optimalizace dopravy shodilo ze stolu. Na autobusy MHD si budou muset v Hlinici počkat do ledna příštího roku.

„Počítáme, že do Hlinice by mohla zajíždět městská doprava v hodinových intervalech, v době špičky dokonce po půl hodinách,“ přislíbil místostarosta Martin Jirovský. Na vylepšení dopravní obslužnosti Hlinice chce Tábor přispět v řádech statisíců. O místech zastávek autobusů, případně o zvýšení jejich počtu budou ale teprve jednat.

Právě hlinická zastávka prozatím linkového autobusu je předmětem vlny odporu.


„Stará čekárna nám vyhovovala. Město ji ale nechalo zbourat a na jejím místě nechává stavět pouze přístřešek, kam se dostane vítr i déšť,“ stěžuje si Helena Soukupová. Nová zastávka má navíc stát 1,5 milionu korun, což někteří považují za plýtvání.

„Ty peníze by se určitě daly využít třeba na kanalizaci, která nám tady chybí,“ usuzuje Ladislava Váňová.
Vybudovat kompletně novou zastávku včetně čekárny se ale rozhodlo město na základě požadavku výboru při městské části.
Podle vedoucího táborského odboru investic Karla Hotového má více než milionová investice do nové zastávky své opodstatnění.

„Celá tato finanční částka zahrnuje jak výstavbu nové čekárny zhruba za 100 tisíc korun včetně DPH, ale i veškeré zemní i zámečnické práce, potřebnou úpravu komunikace, a na protější straně zbudování zpevněné plochy k vystoupení, včetně opěrné zdi se zábradlím,spolu s vodorovným žlutým dopravním značením a další, “ vypočítává Hotový.

Ne všem se nová zastávka zajídá. „Stará zastávka byla hrozná. Navíc byla jen na znamení a pokud jste byli uvnitř, řidič autobusu nezastavil, protože vás neviděl,“ upozornila Petra Bernátová z Hlinice.

Stejného unifikovaného typu čekáren se dočkají obyvatelé na dalších pěti místech v Táboře a příměstských částech města.

Pavlína Macelová