Tři faktory způsobují, že městská doprava musí změnit jízdní řády: výsledky zprávy Optimalizace MHD Táborské aglomerace, pokles přepravovaných osob v MHD o více než sedm procent a objednaný rozsah přepravy od Sdružení měst a obcí okresu Tábor.

Změny pro rok 2010 vstupují v platnost již v pondělí .

„Dotýkají se hlavního směru vedení městské dopravy mezi Táborem, Sezimovým Ústím a Planou nad Lužnicí. V souvislosti s výstavbou železničního koridoru došlo k uzavření přejezdu v Husově ulici v Plané, což si vyžádalo změnu ve vedení linek 13 a 50,“ upřesnil ředitel divize MHD Petr Pistulka.

Po provedeném průzkumu padlo rozhodnutí, že autobusy linky 50, které jedou na náměstí v Plané, případně na Strkov, pojedou ze zastávky u Madety přímo do zastávky U Řadovek a vynechají zastávky Masokombinát závod a točna. Obdobně i zpět. Zároveň padesátka přestává jezdit v sobotu a v neděli. Do Plané se o víkendu lidé dostanou jen linkou čislo 13.

Nový řád předloží i značně zredukovaný provoz linky 12, která je mimo třech zachovaných párů spojů minimálně využívána a její provoz je vysoce ztrátový.

Dílčí změny nastanou i u linek 11, 14, 15, 16 a 17 na hlavním směru.

„Prosíme cestující, aby sledovali nové jízdní řády, které budou měněny na zastávkách v průběhu této soboty a neděle, případně naše internetové stránky. Jakmile budou všechny podklady k jízdním řádům zpracovány, tak si je bude možné z webu stáhnout,“ dodává Pistulka.

Již od dneška bude navíc v prodeji sešítková podoba jízdních řádů.

Na linkách směrů 2, 3 a 4 budou úpravy připravovány v jarních měsících příštího roku.