Občané by se opět měli dočkat spousty opravených kilometrů silnic a chodníků. Jejich kvalita bývá častou prioritou vedení všech obcí.
Táborskou radnici navíc čekají i náročnější starosti. Musí vyřešit přemostění kolejí na nádraží, ale v tomto roce začne i s přípravou na start čistění Jorádnu. K tomu bude potřebovat dotace, ať již ze státního rozpočtu nebo evropských fondů. Peníze poslouží na vybudovaná spodní výpusti nádrže a odbahnění dolní a horní části Jordánu.
Začátek roku bude ve znamení dokončování předchodzích úkolů. „Jedná se o realizace, jimiž dojde k významnému zkulturnění bydlení občanů Náchodského sídliště a také k oživení další části prostoru Parku u popraviště. Například nové povrchy dostane druhá část Náchodské a celá Leskovická ulice. Obnoveny budou i povrchy na parkovištích uvnitř sídliště,“ naznačila starostka Hana Randová. Táboru zbývá dokončit chodníky v Chýnovské ulici a do konce roku 2007 se pro nepřízeň počasí nepodařilo dobudovat ani obslužnou komunikaci podél části této ulice a konečné povrchy cyklostezek. Stejný osud potkalo i napojení Jordánské ulice na ulici Čsl. armády.
Veselští se po investicích do komunikací budou letos soustředit na akce dotované cizími zdroji. „Jde především o výstavbu nového vodojemu, rekonstrukci kotle na uhlí a jeho výměnu za kotel na spalováni biomasy a rekonstrukci rozvodů tepla na Blatském sídlišti. Pokud získáme dotaci, uvažujeme i o opravě zimního stadionu,“ řekl starosta Jaromír Novák.
Nové bydlení
Investice do vodohospodářské stavby připravují i Mladovožičtí. Jak uvedl starosta Jaroslav Větrovský, letos je čeká posílení čistírny odpadních vod a oprava sítí v Souhradí. „V této části plánujeme i rekonstrukci sportovního areálu, na niž máme k dispozici dotaci ve výši tři a půl milionu korun,“ dodal Větrovský s tím, že radnice letos spustí i přípravu území na výstavbu dalších rodinných domů.
Jako dluh si město nese řešení problémů s vodojemem. „Vše řešíme s naším provozovatelem vodohospodářské infrastruktury, ale stále nemůžeme najít společnou řeč,“ dodal starosta Větrovský.
Soběslav v předchozím roku dokončila dvě velké investice – dům s 15 byty pro příjmově vymezené skupiny obyvatel a úpravu centrálního zásobování teplem, která byla jednou z největších akcí v historii města. Realizace projektu si vyžádala 49 milionů, z toho necelých 37 milionů přišlo z evropských fondů.
„V novém roce se budeme ucházet o prostředky na výstavbu koupaliště za asi 60 milionů a přestavbu kina na společenské centrum. Obě akce budou vyžadovat spolufinancování z našeho rozpočtu, a přinesou tak vyšší úvěrové zatížení do příštích let,“ upozornil starosta Jindřich Bláha. Soběslavští chtějí investovat i do do přípravy ploch pro individuální bytovou výstavbu Na Brousku a na sídlišti Svákov.