Na Volgogradské ulici v Táboře nedaleko benzinové pumpy a obchodních domů vzniklo memento doby rouškové. Plot v blízkosti sídliště nad Lužnicí zdobí více než pět set roušek a respirátorů různých barev. Zajímavý nápad, nebo vandalismus? Nevšední instalaci nepřehlédne nikdo, kdo jde okolo a možná přidá i svůj biologický materiál.

Roušky na plotě končily už dříve i v jiných městech v kraji. Loni v březnu nové ochranné pomůcky podobným způsobem nabízeli veřejnosti v Omlenické ulici zaměstnanci kaplického domu dětí a mládeže, kteří je šili.

Pracovníci kaplického DDM nezahálejí. Kromě své práce všichni šijí roušky.
Výrobci roušek z DDM Kaplice věší roušky ven na plot

Aktuální opatření

Ochranné pomůcky nos a úst proti šíření onemocnění covid-19 musí lidé od pondělí podle ministerstva zdravotnictví nasazovat už jen v hromadné dopravě, ve zdravotnických a sociálních službách. Povinnost nosit respirátory zůstává také v lékarnách. Česká lékárnická komora na to upozornila na svém twitteru.

"Jako do ostatních zdravotnických zařízení přicházejí do lékáren nemocní lidé. Někteří mohou mít podezření na onemocnění covid, jiní mohou být touto nemocí výrazně ohroženi. V lékárnách tak i od pondělí 14. března zůstává povinnost nosit respirátory. Děkujeme za vaši vzájemnou ohleduplnost,“ uvedla v příspěvku.