Česky prý rozumí. Milují makové a povidlové buchty a z tvarohových koláčů vyzobou vždy jenom rozinky. Párek medvědů ze slovenské ZOO našel nový domov na ranči na Větrovech.

Jen co se osmiletí sourozenci aklimatizovali, čekaly je na větrovském zooparku křtiny. Kmotrem a adoptivním rodičem se jim v sobotu stal kolektiv pracovníků Hit rádia Faktor.

„Myslím, že se jim tady bude líbit. Mají tu nejlepší stravu a osmisetmetrový výběh,“ říká jejich nový majitel a generální ředitel Ranče Větrovy Libor Hrubý. Vzápětí dodává, že jsou oba milí a přítulní. Přesto je třeba mít se na pozoru. „Přeci jen je to šelma, nemá mimiku a nevíte, co od ní můžete očekávat.“

Prohlížet si zvířátka chodí na ranč lidé ze širokého okolí. Kromě nových medvědích přírůstků tu mohou potkat lamy, koně, daňky ale i zubry a karakaly. „Chodíme sem pravidleně. Krmíme ovečky a kozy. Na medvědy jsme se už byli také podívat,“ prozradil Rudolf Sluka z nedalekých Horek. Čtyřletý syn Filip se pochlubil, že se jich nebojí.

Samička se jmenuje Dazzle ale všichni jí zkráceně říkají Daisy. Její o půl metru vyšší bratr dostal už v košické ZOO jméno Bubu. Oba se mají čile k světu. Denně spořádají až deset kilo potravy.