Kromě odborné části, kde se odehraje přímo v nemocnici, si ale studenti v Táboře užijí i volný program. Zahrají si bowling a v sobotu si i zatančí. Také se tady potkají s některými profesory z lékařských fakult i krajskou radní pro zdravotnictví.

Mluvčí nemocnice Martina Janouchová upřesnila, že se jim přihlásilo 225 studentů z českých i slovenských fakult, ale přijet jich může pouze 95 z nich, kteří vytvoří 19 týmů. „Chceme studentům ukázat, že i na jihu Čech umíme dělat medicínu ve vysoké kvalitě, že i tady lékařům nabízíme profesní růst, zajímavé pracovní příležitosti a pacientům kvalitní služby,“ naznačila Martina Janouchová hlavní smysl soutěže, která se zrodila v prachatické nemocnici.
Vítěz odjede z Tábora s pohárem, ale především s „poukázkou“ na bezplatnou stáž v jihočeské nemocnici dle vlastního výběru.

Martina Janouchová ujišťuje hospitalizované, že soutěž nenaruší jejich klid. „Využijeme hlavně ambulance, které jsou přes víkend zavřené a mezi pacienty studenti vůbec nepřijdou.“

Obdobnou soutěž organizuje zřizovatel nemocnic i pro sestry. Třetí ročník Jihočeské sestřičky se bude na podzim konat v Písku.