Bezbariérový přístup ve formě výtahu podle starosty Štěpána Pavlíka vzniká zezadu směrem od zahrádky restaurace Sedmička, kde také končí prohlídkové trasy středověkého podzemí Husitského muzea.

„Díky novému výtahu budou moci do obřadní místnosti i horních pater imobilní občané. Investice byla původně odhadována na pět milionů, ale stavba vyjde dráž kvůli významným archeologickým nálezům,“ prozradil s tím, že finální částka se tak navýší o asi 1,3 milionu.

Pohled do historie

Archeologové totiž během dozoru nad stavaři objevili historickou jímku, kterou předci odváděli splaškovou a dešťovou vodu. Jde o zajímavý pohled do historie Starého města a jeho obyvatel týkající se nakládání s odpadní vodou.

Na Budějovické ulici už se rýsuje zajímavý objekt, využívat ho bude město i knihovna.
Zedníci v Táboře se činí. Podívejte se, co vzniká z bývalé tržnice

Zdražení souviselo zejména se speciálními pracemi. „Výtahovou šachtu bylo nutné řešit ohleduplným způsobem, muselo se jinak zdít, zakládat a překládat kanalizace,“ dodal starosta. Akce finišuje, v dohledné době má budova sloužit opět veřejnosti i s novým plně bezbariérovým přístupem. "Výtah uvítají jako pohodlné řešení zejména vozíčkáři a senioři příchozí na obřad, kterým tvořila chůze po stávajícím schodišti problémy," uvedl tiskový mluvčí města Luboš Dvořák.

Fišlovka v Údolní ulici v Táboře.
Co jsou největší ostudy Táborska? Deník hledá tři nejhorší objekty, poradíte?

Po dobu rekonstrukce se svatební obřady konaly v Gotickém sále Staré radnice. Matrika je navštěvovaná kvůli řadě matričních úkonů týkajících se například osobních dokladů, uzavření manželství, změny jména a příjmení, narození, otcovství, úmrtí, trvalého pobytu a podobně. V patře se konají zmiňované svatební obřady, pravidelné vítání táborských občánků i další výjimečné události a obřady.