Zahájení se uskutečnilo v 9.30 hodin na návsi, potom účastnici šli do místních částí Doubí, Lipky, Velká Strana, Vinohrady, Hůrka a Malá Strana. Končilo se kolem 17. hodiny odpoledne, kdo však vydržel, mohl navštívit ještě masopustní zábavu v kulturním domě, kde od 19 hodin k poslechu a tanci hrála kapela H-Band.

Masopust v Košicích pořádá Tělovýchovná jednota Sokol Košice společně s obcí. Během celého sobotního dne panovala dobrá nálada, na voze se čepovalo pivo a hrála živá hudba, do průvodu tentokrát vyrazili Mexičané i s tequilou, klauni, upíři, piráti, kovbojové, Cipísek a Rumcajs, čmeláci, jezdci na koních a další. Ústředním motivem byly letos Krkonošské pohádky v čele s Krakonošem, lakomým Trautenberkem, Ančou, Kubou, hajným i sojkou bonzačkou.

Šestý ročník masopustu v Košicích u Tábora se opět povedl. Průvod obcí prošel v sobotu 12. února 2022.
Jihočeské Košice pošesté ovládly maškary, přijely i známé osobnosti

Cestou se účastníci masopustu nechali hýčkat místními obyvateli a pochutnávali si na slaném i sladkém občerstvení i velkém výběru nápojů. Mimo jiné se krájelo domácí uzené a klobásky rovnou z udírny, pekařky podávaly domácí koblížky, či smažené bramboráky.

Více o masopustech na Táborsku ZDE

Bude se u vás konat také masopust a chcete pozvat další lidi, nebo již se uskutečnil? Můžete nám poslat pozvánku, případně fotky na masopust@denik.cz. Rádi zveřejníme.