Zatím v domě, jemuž chybí střecha, stále bydlí. Každé dvě hodiny ale odnášejí ze střechy kbelíky vody. Nesmí se dostat do obytných částí. Rodině v boji s časem, kdy přes den stále prší, pomáhá táborská stavební firma.
„Vítr odnesl naši plochou plechovou střechu i s železnými traverzami. Poškodil i boční podezdívku, ale díru do nebe ve stropě naštěstí nemáme. Firma se nás velice ochotně ujala a zajišťuje generální dodávku, tedy vše potřebné ke stavbě. Teď tu mám devět chlapů,“ sdělil Ladislav Dolník v altánku na zahradě, který živlu odolal. Šéf stavbařů Milan Kvasnička upřesnil, že na domu pracují dvě party. „Teď děláme novou přikrývku stropu, aby se po střeše dalo chodit a následně ji opravovat. Jak dlouho to bude trvat, netuším,“ řekl.
„Dosud nevím, jak velká škoda je. Do pěti dnů má přijet likvidátor a ten určí rozsah. Pojišťovna nám zatím dovolila odklidit rozmetanou střechu a nepořádek okolo domu,“ popsal Dolník a zhodnotil, že se setkal pouze s jedním negativním ohlasem. „Pojišťovna, úřady a instituce se chovaly slušně, pouze provozovatel digitální televize mi řekl, že jsem si měl dát zničenou anténu na závětrnou stranu a nic mi nezaplatí,“ kroutí hlavou.
Bezprostředně po vichřici se v místní hospodě utvořily pracovní čety, z nichž jedna se vydala odklízet následky k Dolníkům. „Kus střechy uletěl padesát metrů k sousedce, desetimetrové ocelové traverzy vletěly přímo na ulici. Ještě že tam nikdo nestál, měl by to jasné,“ uvědomuje si.