Do Tábora se přestěhovala kvůli práci a založila zde s přítelem rodinu. Pro známé tvoří portréty, které mají kouzlo. Obdarovaní tvrdí, že jsou kouzelné.

Po ukončení Základní umělecké školy Františka Veselého v Stropkově vystudovala Střední průmyslovou školu ve Svidníku v oboru propagační grafik.

Její životní cesta ji zavedla do jižních Čech. „Pocházím z východního Slovenska, z malého města Stropkov. Umění mě bavilo od útlého dětství. Mohu říci, že jsem talent zdědila po mamce, která také s velkou oblibou věnovala kreslení,“ upřesnila.

Hledala v Táboře pracovní příležitost, s přítelem Jaroslavem Mušinským se zde zabydleli a nakonec zplodili i stejnojmenného syna. „Přistěhovali jsme se před čtyřmi lety, nastoupila jsem tu jako kontrolorka výrobků. V roce 2017 jsem odešla na mateřskou dovolenou a v dubnu loňského roku se nám narodil syn Jaroušek,“ zavzpomínala.

KRESLÍ PRO RADOST

Její největší záliba a současně životní vášeň, ji však nepustila ani během rodičovských povinností. „Je to velké štěstí, moje vášeň se mi stala skoro pracovní náplní,“ směje se. Kreslí portréty pro radost známým, kamarádům a na doporučení. Sem tam si tím přivydělá i nějakou korunu. Lidé si nechávají malovat portréty většinou jako dárek.

A jí se vrací ve směs pozitivní hodnocení. „Díla jsou skoro, jak živá, vkládá jim úchvatnou čarovnou duši a kouzlo. Mají léčivý a radostný účinek. Léčí z deprese a smutku. Jsou vzpomínkou, která přežije mnoho let. Opravdu má dar od boha,“ zhodnotil její dílo Igg Perish.

Tento názor autorku málem rozplakal. „Recenze od pana Perishe je krásná, když jsem hodnocení dočetla, vlily se mi slzy do očí,“ přiznala se amatérská malířka. Za sebou už má nespočet „obrázků“. „Kolik jsem toho namalovala, nepovím. Je jich mnoho, portrét kreslím přibližně čtyři dni,“ doplnila podrobnosti. Energické portréty vznikají pouze po večerech. „Přes den se naplno věnuji synovi,“ dodala.

JEN TVÁŘE A TUŽKOU

Svá díla věnovala také členům rodiny během vánočních svátků. „Rodiče mého přítele a moji dostali portréty pod stromeček,“ upřesnila.

Zaměřuje se pouze na lidské obličeje a používá jen oblíbenou techniku. „Kreslím jen podle fotografických snímků a čistě jen portréty lidí. Protože se mi moc líbí, jaký jsme každý jiný,“ vysvětluje své zaměření. „Kreslím výhradně tužkou, je to moje neoblíbenější technika,“ uzavírá.