Během prvních dvou lednových týdnů se s koledníky v bílých pláštích a korunkách na hlavách tradičně setkají i obyvatelé Táborska.

V tomto čase budou koledníci jako vždy k vidění nejen v Táboře (centrum, Klokoty, Pražské Sídliště a Sídliště nad Lužnicí, ale i v dalších místech:
Sezimovo Ústí,
Planá nad Lužnicí,
Chotoviny,
Stoklasná Lhota,
Drhovice, Chýnov,
Ratibořské Hory,
Pohnání,
Mladá Vožice,
Želeč,
Hlavatce.

Největší počet koledníků se zapečetěnými pokladničkami vyrazí do ulic Tábora ve čtvrtek 4. ledna odpoledne. Pohybovat se budou na Žižkově náměstí, náměstí T.G. Masaryka, u OD Dvořák, v okolí Husova náměstí, u hypermarketů Kaufland, Tesco a Albert.

Na Pražském Sídlišti se lidé s koledníky setkají v pátek, do Klokot zavítají o prvním lednovém víkendu a ve stejný čas se koledníci vydají i do okolí Tábora.

"S koledníky bude vždy dospělý vedoucí, který u sebe bude mít průkazku vedoucího skupinky a na požádání občanů se touto průkazkou spolu s občanským průkazem prokáže," radí ředitelka Farní charity Tábor Ivana Hašplová, jak nenaletět falešným koledníkům.

S Tříkrálovou sbírkou opět pomohou žáci základních škol, především ze školy Bernarda Bolzana, Orbis Pictus, v Sezimově Ústí či Chotovinách. Do pozic vedoucích skupin Farní charita postavila své dobrovolníky a také studenty středních škol.

Celorepubliková sbírka ale pomáhá přímo v regionu, v němž se koná. Na přímou humanitární pomoc v republice i zahraničí jde pouze 35 procent z celkového výtěžku. Ostatní peníze připadnou táborské Farní charitě. "Tyto peníze použijeme na financování místních projektů, pořádaných Auritem a Dobrovolnickým centrem a také na nákup potravin a hygienických potřeb pro lidi v nouzi a v nepříznivé sociální situaci," uvedla Ivana Hašplová k využití výtěžku. Věří, že malí koledníci opět otevřou srdce místních občanů, kteří svým příspěvkem podpoří ty, kteří pomoc nejvíc potřebují: děti, staré, nemocné a opuštěné lidi a lidi v nouze.