V pátek v půl jedné odpoledne za Nezvěsticemi ve směru na Spálené Poříčí skončil na boku autobus převážející zhruba pětadvacet mladých hokejistů 5. a 7. třídy z Tábora. Mířili na utkání do Třemošné. „Deset dětí jsme se škrábanci a boulemi převezli na chirurgii do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. Nikdo z dospělých se nezranil," řekla mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková. Zhruba desetiletí sportovci byli po ošetření z nemocnice propuštěni.

Co nehodu způsobilo je zatím v šetření. Řidič autobusu se údajně vyhýbal nákladnímu autu, které při odbočování do areálu firmy vjelo částečně do protisměru. „Autobus vjel ke krajnici a ta se s ním utrhla," popsal nehodu policejní mluvčí Jan Koželuh. Podle trenéra Miloslava Čecha zavadili o prázdný návěs a potom se autobus převrátil na bok. 

Na místo nehody vyrazilo pět sanitek a přiletěl vrtulník letecké záchranné služby, z místa byl nakonec odvolán. Děti se z autobusu dostaly samy, hasiči nemuseli žádné z nich vyprošťovat. Některé děti si na místě karambolu vyzvedli rodiče, kteří jeli za autobusem,  další hasiči odvezli na základnu v Plzni na Košutce, kde mladí hokejisté čekali na své příbuzné. Jeden z trenérů - Pavel Pýcha jel s hasiči, a vedoucí mužstva Václav Černošek do nemocnice se zraněnými, trenér Miloslav Čech zůstal s ostatními dětmi na místě. 

„Kluky musím strašně moc pochválit za to, jak byli stateční. Ukázalo se, že hokejisti jsou tvrdí chlapi, i když jsou to vlastně ještě děti. Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo, jen nějaké boule a naraženiny. Na cestě zpátky už jsou zase v pohodě a řádí," řekl nám do telefonu Miloslav Čech, když už byli téměř před Táborem.