Závodníky přivítal moderátor dne a DJ Jan Pumpr. Úvodní slovo si vzal košický starosta Jaromír Černý a popřál sportovcům pěkné počasí a podařené výkony. „Chtěl bych jménem hasičského sboru poděkovat všem, kteří přijali pozvání a přijeli do našeho sportovního areálu změřit síly. Počasí po nočním dešti bude ideální, objednali jsme ho. Přeji všem příjemné dopoledne a hodně podařených zážitků,“ prozradil s úsměvem.

Za SDH Košice promluvil velitel Jaroslav Cícha a přestavil rozhodčí. „Sudí pro dnešní den budou Radka Křivánková, Rostislav Novák, Petr Hejný a já. Před začátkem si ještě uděláme poradu vedoucích a ujasníme si pravidla. I já všem přeji úspěšný boj,“ dodal.

O pohár starosty obce Košice se utkalo celkem 38 družstev ve třech kategoriích.
OBRAZEM: Tři medaile utržili domácí hasiči

Účastníci závodů i diváci mohli užít zábavu na skákacím hradu, či si zatančit na reprodukovanou hudbu. Nechyběl oblíbený košický tanec a pestré občerstvení.

Během dopoledne se na základně vystřídali mladí hasiči z Košic, Malšic, Zhoře, Veselí nad Lužnicí, Mašovic, Vilic, Ústrašic, Lomu, Pořína, Hlavatců a Jistebnice. Kategorii starší ovládli Malšičtí, kteří získali zlatou i stříbrnou medaili. Třetí skončilo domácí „Béčko“.

Kategoriím mladších žáků a přípravky už Košičtí vévodili. Perfektní čas zaběhla domácí přípravka a za sebou nechala šest konkurenčních týmu. Druhý post obsadil hasičský potěr z Pořína a bronz putoval do rukou týmu SDH Malšice Baby.

Mladší Košice B taktéž brali zlato, v závěsu za nimi zůstalo 11 družstev, na druhé malšické tygry měli téměř sekundový náskok. Třetí příčku obsadili závodníci z SDH Lom.

VÝSLEDKY:
Starší
1. SDH Malšice Vejři.cz 17,30 s.
2. SDH Malšice Ohnivé tygřice 17,38 s.
3. SDH Košice B 17,68 s.
Mladší
1. SDH Košice B 20,48 s.
2. SDH Malšice Tygři 21,59 s.
3. SDH Lom 23,09 s.
Přípravka
1. SDH Košice 24,71 s.
2. SDH Pořín 30,10 s.
3. SDH Malšice Baby 34,36 s.