„Mně se tančilo moc dobře, měla jsem trochu trému, ale myslím, že jsem nic nezkazila," vrací se k velkému závodu devítiletá Silvie Voštová. Parťačku v duu jí dělala Sára Dilmaghani. „Tančilo se mi jako Silvii, ale možná jsem jednou něco zkazila. Asi to ale nebylo ani poznat." Spolu trénují už delší dobu, během níž pod vedením Pavlíny Véle nacvičily již třetí sestavu. Shodují se, že obě s orientálním tancem začaly ve čtyřech letech. Z Liberce si dovezly zlato.

Oběma holčičkám se na orientálních tancích líbí třpytivé penízky na šatech i prvky, které mají v sestavě. „Těžké to ani není," ujišťují mistryně světa, které soupeřky porazily se sestavou s názvem Neposlušné baletky.

Zlato si z Liberce dovezla i děvčata z kategorie malých skupin. Do klání nastoupily s choreografií Duha.

Jednou z tanečnic sedmičlenného uskupení je například Natálie Karlíková, která se orientálním tancům věnuje třetím rokem. „Mamka mě přihlásila a mě to začalo hrozně bavit," naznačuje, jak snadné je stát se tanečnicí.

Mistrovství světa si všechny náležitě užily. „Konkurence tam byla velká, bylo nás tam hodně, ale nám se dařilo. Myslím, že snad jsem nic nezkazila," přiblížila atmosféru Lucie Prskavcová.

Až do Babylonu

Do zlatého týmu patří i Tereza Brázdilová, která do taneční školy Atak chodí šest let. Vítězné tažení proto začala už na úrovni Tábora, potom pokračovala na mistrovství republiky a došla až na svět.

Když dojde řeč na dějství světového závodu, všechny se shodují, že český Babylon v Liberci byl tou nejlepší volbou. „To stačilo, i tohle bylo docela daleko a navíc nemám ráda letadla," zdůvodnila Lenka Štegerová a Barbora Soukupová pak zhodnotila soupeřky. „Hodně se mi líbila sóla juniorek i dospělých. Aby někdo tančil sólo, musí být už hodně dobrý."

Jak říká trenérka Pavlína Véle, největší jejich konkurencí jsou dívky z Ruska. „Ty jsou pro nás velkou výzvou, drezura u nich je tam silná, proto jsem moc ráda, že naše holky skončily takhle výborně, byť v sólech první místo nemáme."

Pavlína Véle vede tanečnice 10 let. Nejdříve začala s dospělými, potom pro zájem otevřeli v Ataku i přípravku. Sama tančí 15 let, přičemž tanec hledala přes aerobik a posilovnu. Pravé potěšení ale přišlo až s orientálním tancem, který k nám pustil listopad roku 1989. Kromě toho, že umí tančit, vlastní licenci mezinárodního porotce.

Úspěchy tanečnic
1. místo v belly dance duo Silvia Voštová a Sára Dilmaghani
Silvie Voštová 3. místo – sólo
Tereza Kejvalová 4. místo – sólo
Sára Dilmaghani 5. místo – sólo
1. místo dívek v kategorii malých skupin, choreografie Duha
2. místo v belly dance show
Monika Korešová