Organizátoři akce si mohli na jejím konci odškrtnout úspěšný ročník. Před Domem s pečovatelskou službou v Čekanicích se sešlo 12 soutěžících se svými stroji. Vedle domácích účastníků zavítali na sraz také nadšenci z Poličky a Staré Boleslavi.

Start do soutěžní jízdy, který aktivně obstarala jedna z obyvatelek pečovatelského domu paní Včeláková, zpestřilo vystoupení dívek z taneční skupiny Fresh Dance SK Viktoria. Na cestě po Táborsku – tentokrát opepřené návštěvou zříceniny hradu Šelmberk u Mladé Vožice – připravili pořadatelé pro aktéry jízdy řadu zapeklitých vědomostních i dovednostních disciplín. Cílovým místem se pro účastníky stalo táborské Žižkovo náměstí, kde byl také korunován král letošní soutěže: obhájce loňského prvenství Rostislav Procházka z Poličky. Podle Jana Štefana z pořádajícího VeloSolex teamu Tábor byli ale stejně jako v loňském roce vítězi všichni. „Na trati jsme se setkali i s technickými problémy se strojem, ale do cíle se nakonec dostali všichni a v dobré náladě,“ prohlásil.

V současné době už se svými parťáky připravuje pozoruhodnou dobrodružnou výpravu do legendárního četnického města Saint Tropez ve Francii. „Vyrážíme 4. července a pojedeme naostro, tedy bez doprovodného vozidla,“ doplnil s úsměvem Jan Štefan.