Při internetovém hlasování se veřejnost shodla, že nejkrásnější záplavou květů se pyšní restaurace Škochův dům na Žižkově náměstí, kterou do soutěže přihlásil Jiří Krejčí.

Ale u veřejného hlasování soutěž neskončila. Sešla se také odborná komise. Kateřina Bláhová, Gabriela Jánošková, Eva Hrubešová, Jana Lorencová a Martin Kraus navštívili všechny přihlášené objekty, posoudili krásu kvítí a stanovili pořadí soutěžících. Porotu v kategorii

„Fasáda, okna domů či bytů v historickém centru“ ohromily bohatě rozkvetlé truhlíky Michala Smrže, které zkrášlují Širokou ulici. Vinotéka u Černého kocoura a zeleného stromu na Tržním náměstí zase ovládla kategorii „Zahrádka či předzahrádka viditelná z veřejného prostoru“, za což si Olga Makovcová vysloužila prvenství. Renata Zajíčková z Kvapilovy ulice se odteď může chlubit nejhezčím balkonem bytových domů. Mezi nováčky pak zabodoval Miloš Krump s dechberoucí výzdobou v Zavadilské ulici.

„Těšíme se na 21. ročník. Myslíme si, že tato soutěž přispěje ke zkrášlení města,“ usmíval se Lubomír Šrámek, tajemník městského úřadu.