Táborsko je trasami doslova poseto. Nachází se zde dvě oblasti, kam mohou příznivci bílých stop vyrazit.

 Jednou z nich jsou zimní lyžařské trasy Greenways Čertovo břemeno, které vedou územím kolem Borotína, Jistebnice, Nadějkova, Sedlce-Prčice, Střezimíře, Chyšek a Radkova, celkem na ploše zhruba 100 kilometrů čtverečních.

Jak uvedl Tomáš Pazourek z Borotína, skútr zde vyjel do polí už minulý pátek. „Lyžařské trasy jsme protáhli. Sice některé už trochu zavál sníh, ale lidé jezdí, takže je prošlapují. Znovu vyjedeme zase v pátek," sdělil Tomáš Pazourek. Zastavit by je mohl jen příchod oblevy.

Z celkových 85 kilometrů je nyní protaženo necelých sedmdesát. Vzhledem k silnému větru, který místy odhaloval povrch, nevyrazila sněhová rolba ani traktor a veškerá úprava stezek zbyla na sněžný skútr. Někde se však stopa přesně nedrží map, důvodem jsou sněhové podmínky a teď i obleva.

Jak si vzájemně sdělují lyžaři, obzvlášť na Jistebnicku jsou pole dobře zasněžená. Oproti tomu úsek od Smrkova na Libenice příliš nedoporučují, místy je totiž sníh odvátý a lyžaři ve stopě mohou narazit na kameny a krtiny.

Upravované stopy vedou také po druhé straně od Tábora, a přírodním parkem Polánka. Protaženo sněžným skútrem je nyní kolem 25 kilometrů.