Pohledávky jsou neprodejné
2. LISTOPADU
Dluhy od 138 uživatelů táborských městských bytů jdou pod čáru. Necelých sedm milionů z celkového objemu dluhů nájemníků odsunuli táborští radní do šuplíku nedobytných pohledávek. Jejich žijící původci mohou mít radost, neboť aktivní vymáhání jejich neuhrazených peněz je zastaveno. Odsunuté peníze jsou z let 1993 až 2006 a Bytesu už selhaly všechny cesty, jak se k nim dostat. Většinou jde o dluhy lidí, kteří byty již neobývají, a exekutor je prohlásil za nevymahatelné. Prohlášení exekutora zablokovalo i prodej pohledávek. Největší dluh jednotlivce dosáhl na částku 205 tisíc korun.

Výplaty lékařů tají vyhláška
8. LISTOPADU
Rodí se nová protestní kampaň Zůstáváme, splňte sliby. Desetiprocentního růstu platů se lékaři od ledna s největší pravděpodobností nedočkají. Stát tedy v únorové dohodě s Lékařským odborovým klubem – Svazem českých lékařů slíbil něco, co je nyní nad jeho síly. Ministr Heger lékařům vzkázal: přidáno o 6,25 procenta dostanou lékaři z nemocnic řízených ministerstvem a ostatním zřizovatelům doporučí, aby tak učinili také. Mezi tuto skupinu patří i táborská nemocnice. Její ředitel nechce spekulovat o tom, zda svým lékařům přidá. V ruce totiž nemá úhradovou vyhlášku. Z názvu protestní kampaně je patrné, že tentokrát lékaři nechtějí hrozit hromadnými výpověďmi.

Sto procent pro cyklokros
9. LISTOPADU
Tábor je ochotný vydat přes osm milionů korun na světový závod, který se pojede v roce 2015. Nabídku k jeho uspořádání dostala Agentura Cyklistika. Ačkoli se před hlasováním zastupitelů rozjela diskuze o tom, že peníze nejsou a neměla by tak ohromná suma jít pouze na jeden sport, na hlasovací tabuli se objevil překvapující výsledek: všichni přítomní dali agentuře souhlas, aby se o pořadatelství přihlásila, že peníze připraví do rozpočtu let 2013 a 2014. I ostřílenému pořadateli světového šampionátu Čestmíru Kalašovi výsledek málem vyrazil dech. Zastupitelé si vysloužili jeho dík.

Jistebnice navýšila počet měst
15. LISTOPADU
Devět. Tolik měst už má táborský okres. Jejich počet nyní navýšila Jistebnice, která se přihlásila o navrácení svého historického statutu. Pro Jistebnici to byl druhý pokus, který byl na rozdíl od toho z roku 2000 již úspěšný. Radnici nyní v přechodném období čeká aktualizace celé řady dokumentů a razítek. Výhodou změny je hlavně prestiž a Jistebničtí doufají, že jim přiláká i více turistů. Starosta Jistebnice Vladimír Mašek si plánoval oslavit navrácení historického titulu prací ve prospěch občanů.

Starosta boduje u zralých žen
16. LISTOPADU
Průzkum TD ukázal, že řada Táboráků vůbec nezná svého starostu Jiřího Fišera. Je neviditelný, slušný, příliš měkký, sexy. Takové přívlastky mu ti, co ho znají přisoudili. Po roce jeho působení v křesle starosty jsme oslovili 96 respondentů s otázkou, jak se ve funkci osvědčil. Řada lidí to nedokázala posoudit. Buď ho vůbec neznali, nebo se o politiku nezajímají. Někteří sklouzli k osobnostní charakteristice a některé výroky žen ve věku nad 25 let byly pro něj velmi lichotivé: je hezký a sexy. Mínění občanky Tábora starosta okomentoval slovy: Jsem sexy senior, to mne těší. Na druhou stranu schytal i kritiku, a to od muže ve starší kategorii. Podle něj se Fišer neosvědčil kvůli prodeji Střelnice za pět milionů. To je dle mínění respondenta pod cenou. Více příznivců z této věkové kategorie má mezi ženami. Pro většinu z nich se ve funkci osvědčil.

Novému hnutí dali své jméno Fišer s Větrovským
22. LISTOPADU
Komunální volby v roce 2010 jim daly zřetelný signál: voliči mají v oblibě nezávislé kandidáty. To otevřelo cestu ke vzniku nového hnutí, které se bude pod hlavičkou Jihočeši 2012 ucházet o hlasy voličů do krajského zastupitelstva. Jedním z organizátorů založení hnutí je mladovožický starosta Jaroslav Větrovský. Oficiálně ale ještě svou iniciativu žádný ze zakládajících členů nezveřejnil. Přesto již mají první sympatizanty po celém kraji. Jména jsou dosud tajností, nicméně je jisté, že z Táborska se k hnutí hlásí starosta Tábora Jiří Fišer. Na svém facebookovém profilu ujišťuje, že svého Tábora 2020 se nevzdá a ani není jeho ambicí stát se příštím hejtmanem kraje. Jde mu prý hlavně o snahu, aby v krajském zastupitelstvu seděl starosta Tábora. Nabídku dostal i další nezávislý starosta, a sice Jaroslav Matějka z Bechyně. S myšlenkou sice souhlasí, ale účast odmítl s tím, že už nechce figurovat pod dalším hnutím.

Za osm dnů již zaplatíte ve špitálu stovku za jeden den
23. LISTOPADU
Změna regulačního poplatku z 60 na 100 korun za každý den pobytu na nemocničním lůžku nečeká na nový rok. Svůj start si naplánovala od listopadu. Šlo o jeden z kroků novely zákona o zdravotním pojištění z dílny Leoše Hegera a ve zmíněném termínu se jednalo o jedinou změnu.
Ředitel nemocnice Ivo Houška ujišťoval, že výjimky zůstanou i nadále. Určité skupiny lidí tak za lůžko platit nebudou. Ředitel zmiňoval například pacienty, kteří docházejí na dialýzy.
Se zavedením poplatků se nabízela otázka, kolik peněz navíc získá nemocnice, ale zda se také nezvýší počet neplatičů. Nemocnice za rok 2010 postrádala na poplatcích 70 tisíc korun. Houška v listopadu předpokládal, že do konce loňského roku přinese zvýšení poplatku kolem 400 tisíc korun. V platnosti zůstala sazba za pohotovost.

Miliardová investice je v cíli
24. listopadu
Šest kilometrů kanalizačních stok, nová štola, 17 kilometrů opravených kanalizačních a 7,5 kilometru vodovodních řadů. Úvěr na 900 milionů se splatností na 17 let, celková cena 1,2 miliardy korun.
To byly jen některé údaje, charakterizující největší investiční a ukončenou akci na území aglomerace Tábor – Sezimovo Ústí. Původně předpokládané výdaje pro Vodárenskou společnost Táborsko se ale navýšily o 160 milionů korun. Důvodů údajně bylo hned několik: v průběhu se změnila dotační pravidla, meziročně vzrostly ceny práce, posilovala koruna.
Obyvatelům stavební práce komplikovali život a investice na ně má i nepříjemný dopad. Zdražila vodu o 12 procent a se stejným růstem mají občané počítat i od října tohoto roku.

Palcát ovládá další vlastník
25. listopadu
Tomáš Matyš si koupí Palcátu splnil svůj sen. Brzy však musel řešit realitu. V březnu byl ještě plný optimismu a víry, že hotel zvládne. Dokonce odmítl lukrativní nabídku, s níž by prodejem Palcátu vydělal obratem ruky 15 milionů. O měsíc později už ale hotel stoprocentně vlastnil Miroslav Dastych a Matyš působil ve funkci jednatele.
Dastych si evidentně nechtěl hotel nechat, proto již na začátku listopadu jednal o prodeji s jednatelem firmy Fitt CZ Zdeňkem Krejsou. Podle našich informací byla cena 55 milionů, přičemž část tvořil zbytek úvěru u banky a menší díl závazky váznoucí na hotelu. Večer před podpisem ale došlo k obratu. Matyš totiž odstoupil od nabídky prodat s hotelem firmu, která pro hotel drží dotaci z Regionálního operačního programu.
Ne scéně se objevil jiný kupec, který byl ochotný Matyšovi přenechat podíl ve firmě. Miroslav Dastych tak 70 procent prodal Jiřímu Jeníčkovi a třicet procent Tomáši Matyšovi. Jeníček se stal již pátým vlastníkem hotelu.

Bahno si hledá další úložiště
3. prosince
Nad uložením bahna ze dna Jordánu stále visí otazník. Od počátku je počítáno s plánskou pískovnou Hůrka. Do hry ale vstoupily další tři lokality.
Starosta Jiří Fišer je držel v tajnosti. Domníval se také, že nové varianty by zklidnily emoce v Plané nad Lužnicí, která je proti vyvážení bahna na Hůrku. Podle informací Táborského deníku byl v seznamu i Pohnánec, kam se před dvaceti lety zavážel popílek ze Silonu. Starosta této obce Jiří Maleninský informaci zaregistroval, ale oficiálně s nikým nejednal. Ani k podmínkám pro ukládání bahna na Hůrce nevydal krajský úřad poslední slovo. Výsledky rozborů bahna dal k posouzení dalšímu odborníkovi.

Chodci u Měšic mají novou šanci
5. prosince
Na cyklolávku přes dálnici u motorestu si sice radnice před lety včas nevzpomněla, ale vypadá to, že ani nyní se pro ni všechny cesty neuzavřely.
Podle starosty Jiřího Fišera se rýsuje jiná možnost. Posunu údajně pomohla námitka vůči stavebnímu řízení pro dálnici, přestože ji opoziční zastupitelé kritizovali. Vytýkali, že brzdí stavbu dálnice.
Výsledkem byla naopak společná řeč a snad i cíl s investorem stavby Ředitelstvím silnic a dálnic. To přepracovalo napojení na dálnici směrem do Měšic, takže auta by nekřížila cyklostezku.

Odborník prověří zakázky
14. prosince
Manipulace se zakázkami na Bytesu spustilo zkoumání všech stavebních zakázek od 750 tisíc korun, které město nebo jeho společnosti zadaly v letech 2009 až 2011.
Táborští radní tak chtěli zjistit, jestli umělé nafouknutí zakázek Bytesu na opravu panelových domů bylo ojedinělým případem, nebo jde o skrytě fungující systém. Kontrolu vytipovaných výběrových řízení město zadalo soudnímu znalci. Nejdůvěryhodnější vysvětlení mohl podat šéf bytového hospodářství, za něhož se zakázky zadávaly. Ten však zemřel.