Čtvrteční odpoledne a podvečer zastihly Jihočeský kraj četné bouřky doprovázené silnými větry nebo krupobitím. Prvním postiženým krajem bylo již okolo 15. hodiny Prachaticko a do několika desítek minut zasáhla bouře celý kraj.
„Musel jsem kvůli dešti rychle do práce, zatékálo nám tam. Vyjížděl jsem z Košína u Tábora a v nepřehledné zatáčce mě překvapil strom spadlý přes celou silnici. Skoro jsem do něj naboural,“ popsal čtvrteční situaci Táborák Lubomír Dolejš.
Hasiči v kraji zasahovali u 27 spadlých stromů, nejvíce na Táborsku u sedmi případů. Spadlé stromy odstraňovaly jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Tábora, Soběslavi a Veselí nad Lužnicí a strom u Košína přišel na řadu již v 16.37 hodin.
„Bouřka se přes území přehnala poměrně rychle a kromě několika spadlých stromů se nic výjimečného nestalo. Nebyly hlášeny ani dopravní nehody, ani odčerpávání vody ze zatopeného objektu. Nebyly zjištěny ani výraznější škody na majetku,“ sdělil Deníku operační důstojník HZS Tábor Martin Pospíchal.
„Škody jsme zaznamenali na Zlínsku. Na Táborsku se nic nestalo,“ řekl tiskový mluvčí E.On Vladimír Vácha.
Rozvozce pečiva Ondřeje Kudláčka z Tábora potkala bouřka hned dvakrát. „Byl jsem zrovna na cestách. Nejdříve mě bouřka zastihla ve Žďáru nad Sázavou, potom tady za Pelhřimovem u obce Kámen. Kamiony zastavovaly, nebylo vidět na krok a stěrače absolutně nestíhaly. Já sice v cestě pokračoval, ale dvakrát jsem měl namále,“ nastínil Kudláček.
„Nezaznamenali jsme jediný případ spojený se čtvrteční bouřkou. Ke zranění osob nedošlo,“ upřesnil Milan Kratochvíl z táborské zdravotní záchranné služby.
Okres bouři přežil bez větší újmy.