Desítky návštěvníků již od sedmé hodiny ranní okukovaly novou prodejnu a ve skupinkách hodnotily, jak se obchod vyvedl a zda bude posilou v místní nabídce potravin.
„Ve městě je obchodů až dost, ale to je teď asi trend. Sortiment se tedy moc nezměnil,“ ozývalo se od kas, kde zrovna stály starší dámy.
První den otevření diskontu zpříjemňoval nákupy návštěvníků stánek s občerstvením pražské cateringové společnosti, kterou si Lidl najímá při podobných slavnostních příležitostech.
Občerstvení si chválil mladík Lukáš Kejval z Tábora. „Horká káva a klobása nebo hotdog určitě přijdou v zimě vhod, ještě jsem nesnídal.“

O 700 levnější

Alespoň první den čekaly na kupující příhodné akční ceny. Jindřich Záruba ze Soběslavi si tak pořídil pilu, za kterou by jinde musel z peněženky vyndat víc peněz. „Koupil jsem si elektrickou řetězovou pilu, která byla v akci tak o sedm set korun levnější než u konkurence. Prodejna se mi zdá dobrá, zřejmě se i rozrostl sortiment nabízeného zboží. Ale těším se, až bude naproti stát Tesco, konkurenční boj by mohl být přínosem pro zákazníky ve smyslu zlevňování,“ naznačil důchodce.
Manažeři společnosti přímo v prodejně byli včera skoupí na slovo, tak alespoň anonymně upřesnili základní údaje. „Rozloha této standardní prodejny je tisíc metrů čtverečních a zaměstnanci pocházejí ze Soběslavi a okolí. Počet neuvádíme, je jich dost na to, aby se netvořily fronty,“ zdráhali se být konkrétnější.
Lidl bude mít otevřeno denně od sedmi do dvaceti hodin, pouze v neděli si mohou konzumenti dvě hodiny přispat a na nákup vyrazit až v devět. Ceny potravin nabízí soběslavská provozovna stejné jako v Táboře a také sortiment zboží by měl být totožný. Například rostlinný tuk Hera je k dostání za 16 korun, kilo rajčat za 35 korun.
„Tesco ve Veselí je bída, jinak tam toho moc nemáme. Tady je to docela dobré. Jen jsem čekala ještě více lidí, takže si mohu i v klidu nakoupit,“ řekla s úsměvem při odchodu z prodejny Jitka Nesvadbová z Veselí nad Lužnicí.