Diskont otevření své prodejny avizoval na konec listopadu. „Teď jsem byl na kontrolním dnu a vypadá to, že se skutečně zadaří silnici postavit do konce měsíce a Lidl ihned otevře. Dělníci již na silnici pokládají štěrkový posyp, pak následuje asfalt,“ uvedl místostarosta Zdeněk Vránek (SNK). Stavba Tesca, které mělo stát naproti přes novou silnici, stagnuje. Realizaci zatím brání stavebním úřadem nevydané územní rozhodnutí.
„Momentálně probíhá nábor zaměstnanců pro tuto provozovnu. Našim zaměstnancům zajistíme dobré pracovní podmínky včetně možnosti profesního růstu. Spokojenost našich zaměstnanců se přímo odráží v kvalitě služeb poskytovaných našim zákazníkům,“ přiblížila tisková mluvčí Lidlu Jitka Pivoňková.
Radnice uvedla, že stavební firmy vycházejí městu v rámci možností vstříc. „Například na naše připomínky zvětšili dimenzi přítoku kanalizace ve Wilsonově ulici, která se při dešti zaplavovala,“ zhodnotil starosta Jindřich Bláha (ODS).
I přes táhnoucí se zahájení stavby Tesca se obyvatelé téměř sedmi a půl tisícového města těší na něco nového. „Dnes můžeme jít nakupovat do Penny Marketu nebo do Tria. S příchodem nové společnosti se rozšíří sortiment zboží a možná v konkurenčním boji dojde i na snižování cen potravin,“ těší se Ivanka Komárková ze Soběslavi.