„Tábor jako vedlejší účastník (soudního sporu mezi občanem Martinem Jirovským a Lidlem, poz. red.) podat dovolání nemůže. A navíc jsem zjistil, že už je podáno,“ upozornil kolegy právník Miroslav Tenkl (ODS). Zastupitelé tak zbytečně diskutovali o věci, kterou za ně už vyřešil Lidl.
Další právník František Korbel (T2020) sice informaci Tenkla potvrdil, přesto se dovolání zdráhal. Není divu. Jeho kolega z T2020 a nyní místostarosta Jirovský by se totiž v případě, že Nejvyšší soud zruší všechna dřívější soudní rozhodnutí, stal rázem prohrávajícím. „Za situace, že zruší rozsudek krajského soudu a všechny navazující, a přikloní se na stranu okresního soudu, musel by zaplatit za každé soudní řízení, “ potvrdil Deníku právník Tibor Stano.
Komunista Ladislav Šedivý si neodpustil poznámku, že tehdy prostý občan, dnes představitel radnice Jirovský dostal město do problémů. Přesto je přesvědčen, že si nikdo z účastníků transakce prodeje pozemků pod Lidlem vracet peníze nakonec nebude, byť je jejich stálým majitelem Tábor. „Navrhuji podat dovolání i ústavní stížnost proti rozhodnutí krajského soudu,“ řekl.
Zastupitelé tedy po táhnoucí se diskuzi v tzv. kauze Lidl přijali tři usnesení: podání dovolání k Nejvyššímu soudu, podání ústavní stížnosti proti rozhodnutí krajského soudu a do doby, než padnou výsledky zmrazili jakoukoli manipulaci s pozemkem.